Skocz do zawartości

Astra H problemy z odpalaniem


Scotch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zabrałem się do czyszczenia przepustnicy i wymiany świec. Po zamontowaniu wszystkiego wystąpił problem że po opaleniu auto się dławi i gaśnie w ciągu paru sekund. Na nowych jak i starych świecach. 10x sprawdzałem wszystkie kable są podłączone prawidłowo. I nie wiem co teraz zrobić. Błędów nie pokazuje przez metodę na pedałowanie jak i przez V-gate podłączone przez OBD. Nie wiem co może być przyczyną? Może coś źle zrobiłem ? Prosiłbym o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

21 minut temu, ja37 napisał:

A przepustnicę jak czyściłeś?

Bo jeśli wsio jest ok, to zostaje, że popsułeś przepustnicę.

Wykręciłem wszystko i benzyną ekstrakcyjna przeczyscilem. Wsadzona na swoje miejsce i w sumie tyle. Jeśli chodzi jak to szmatką i patyczkami do uszu. 

19 minut temu, adam1954 napisał:

 

Pochwal się jeszcze jaki program był do tego użyty

 Aplikacje mam 3. Car scaner, pół dtc reader i incardoc.

Jedyne co pokazywały to błąd p115 bo się wentylator włączał krótko po odpaleniu silnika. I to już 2dni wcześniej-, przed rozbieraniem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Scotch napisał:

Jedyne co pokazywały to błąd p115

 

Chcesz pomocy a sam zniechęcasz do jej udzielania.

Od kiedy jest taki błąd?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zniechęcam. Wiem że p115 to błąd od czujnika temperatury płynu. Błąd 115 od czwartku.  Miałem się nim zająć po czyszczeniu przepustnicy i wymianie świec.  Bo lekko zaczęły falować obroty.

 

 

 

Ja37 tak otwierałem. Starałem się ostrożnie i delikatnie byleby krawędzie patyczkiem przeczyscic.

Edytowane przez Scotch

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Scotch napisał:

Jeśli chodzi jak to szmatką i patyczkami do uszu. 

 

Tych przepustnic się nie czyści takimi rzeczami. 

A szczególnie szmatkami.

Błąd  czujnika to P1115 a nie P115.

Nie widzisz różnicy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest czuła elektronika, nie umiesz/pierwszy raz robisz - kup psikacz do czyszczenia turbo.

To najbezpieczniejsze.

Już nie pytam o odłączanie akumulatora, o czas szczekania.

Ja nie czekam, bo zaraz opcom mi pomoże.

Zresztą odpinanie czegokolwiek skutkuje najpierw odpięciem akumulatora i pójściem na fajkę.

To dobry przepis.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, adam1954 napisał:

 

Tych przepustnic się nie czyści takimi rzeczami. 

A szczególnie szmatkami.

Błąd  czujnika to P1115 a nie P115.

Nie widzisz różnicy ?

Adam nie wiem. Napisałem to co pokazała mi apka do obd. Z poziomu aplikacji wyskakiwało p0115 blad temperatury cieczy chłodzącej. 

Możliwe że się mylę więc wybacz. Aktualnie głównym problemem jest to że auto odpala i gaśnie.

2 minuty temu, ja37 napisał:

Tu jest czuła elektronika, nie umiesz/pierwszy raz robisz - kup psikacz do czyszczenia turbo.

To najbezpieczniejsze.

Już nie pytam o odłączanie akumulatora, o czas szczekania.

Ja nie czekam, bo zaraz opcom mi pomoże.

Zresztą odpinanie czegokolwiek skutkuje najpierw odpięciem akumulatora i pójściem na fajkę.

To dobry przepis.

 

 

Odpialem wpierw akumulator i było wszystko robione na zimnym silniku. I tak odpialem aku i odczekalem ok 10min żeby się zabrać za przepustnice. Fakt mój błąd że nie odpaliłem silnika po przepustnicy tylko dopiero po wszystkim.

Edytowane przez Scotch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności