Skocz do zawartości

zapowietrzony uklad paliwowy. potrzebna pomoc


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

dzisiaj dopiero go odpalilem. po ok 45h stania w garazu odpalil normalnie, za pierwszym razem bez zbednego krecenia.

narazie zrobilem 20km po miescie, po poludniu bede jechal do belchatowa to napisze czy dlawi sie powyzej 140kmh (jak pogoda pozwoli).

po miescie bez zadnych problemow, mam wrazenie, ze przyspiesza lepiej niz przed operacja ;] zero dlawien, szarpan, po prostu wszystko tak jak powinno byc.

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

u mnie właśnie tak jest max 140 km/h i przy szybkim dociśnięciu pedału gazu szarpie myślałem że przepływomierz

 

Krist-off, napisz czy wymieniałeś filtr i czy świeci ci kontrolka silnika. ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

na trasie tez ok, udalo mi sie rozbujac do 170kmh, powyzej ciezko sie rozpedza (rok temu bylo lepiej)

jeszcze jedna sprawa, filtr paliwa byl caly czarny, sadze, ze to wina oleju 2T dodanego do paliwa. moze tak byc?

 

jeszcze jedna sprawa, wlasciwie off topic, od miesiaca zauwazylem wyzsze spalanie- prawie 1L/100km wiecej. w tamtym czasie zmienilem opony na nowe i wlasnie wlalem ten mixol. cisnienie w oponach jest 2,3 bar. czyzby opony byly takie badziewne? (firestone fhsz80)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eszcze jedna sprawa, filtr paliwa byl caly czarny

Jeżeli masz czarny filtr paliwa to cię muszę zmartwić ale czekają cię uszczelnienia na trawersach .Po prostu dostaje ci się olej silnikowy do baku. Abyś sie o tym przekonał to musisz jeszcze raz wyciągnąć filtr paliwa i sprawdzić zabrudzenie jeżeli będzie czarny to jak najszybciej rób uszczelnienia bo jezeli nie to wydatek na pompę będzie większy!! Myślę że rozróżnisz olej z silnika jest zawsze czarny. z ropą będzie tylko rzadszy. :lol: Jeżeli dolewałeś nowego oleju do paliwa, to kolor jest żółty a nie czarny :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

eszcze jedna sprawa, filtr paliwa byl caly czarny

Jeżeli masz czarny filtr paliwa to cię muszę zmartwić ale czekają cię uszczelnienia na trawersach .Po prostu dostaje ci się olej silnikowy do baku. Abyś sie o tym przekonał to musisz jeszcze raz wyciągnąć filtr paliwa i sprawdzić zabrudzenie jeżeli będzie czarny to jak najszybciej rób uszczelnienia bo jezeli nie to wydatek na pompę będzie większy!! Myślę że rozróżnisz olej z silnika jest zawsze czarny. z ropą będzie tylko rzadszy. :lol: Jeżeli dolewałeś nowego oleju do paliwa, to kolor jest żółty a nie czarny :D

 

bralem to pod uwage ale po cichu liczylem, ze to mixol a wlasciwie olej 2T husqvarny, on jest bardzo ciemny, prawie czarny.

za jakis czas, przed nastepnym dolewaniem oleju, sprawdze, czy filtr jest brudny.

 

jakiego rzedu jest koszt wymiany tych uszczelniaczy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

u mnie właśnie tak jest max 140 km/h i przy szybkim dociśnięciu pedału gazu szarpie myślałem że przepływomierz

 

napisz czy wymieniałeś filtr i czy świeci ci kontrolka silnika. :

 

Cześć u mnie właśnie jest taki problem odkąd wymieniłem filtr to zaobserwowałem, że czasem szczególnie jak jest zimny to poszarpuje, a jak się zagrzeje to przy przyśpieszaniu zapala się kontrolka, ale tylko jak mam mniej niż 30 litrów w baku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krist-off

Krist-off, napisz czy wymieniałeś filtr i czy świeci ci kontrolka silnika. :lol:

po zakupie autka wymieniłem f. powietrza, f. oleju, f. paliwa - widać było, że wymiany były robione regularnie bo filtry były w miarę czyste

 

check podczas jazdy nie zapala mi się - po przekręceniu stacyjki silniczek po paru sekundach gaśnie i na trasie nigdy mi się nie pojawił pomimo zmułek przy dociśnieciu pedału gazu

 

 

po kompie wyskoczył błąd - czujnik temp. powietrza i elektryk stwierdził, że to przepływka...

 

wymieniłem na Boscha a max prędkość jak była 140 tak jest do dziś... no i te zmuły przy ostrym depnięciu podczas wyprzedzania

 

co można jeszcze sprawdzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krist-off

mimo szczerych chęci sam nie zrobię bo jestem laikiem samochodowym - pojadę do mechaniora i mi to sprawdzi bo innego wyjścia nie widzę :D

 

[ Dodano: Sro Mar 26, 2008 09:58 ]

dzisiaj zaglądnąłem pod maskę i zauważyłem, że elastyczny przewód dolotowy do filtra powietrza jest nieco luźny i gdy ruszę obudową filtra to czuć w miejscu łączenia filtra i przewodu przepływ (uciekanie) powietrza

 

czy to może mieć też wpływ na dławienie się Asterki :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

check podczas jazdy nie zapala mi się - po przekręceniu stacyjki silniczek po paru sekundach gaśnie i na trasie nigdy mi się nie pojawił pomimo zmułek

Jeżeli po przegazowaniu gaśnie ta kontrolka to masz jedną uszkodzona świecę żarowa. :lol:

 

[ Dodano: Sro Mar 26, 2008 14:39 ]

jakiego rzedu jest koszt wymiany tych uszczelniaczy?

Samych uszczelnień niezbędnych do tej wymiany w granicach 220zł Reszta zależy kto będzie robił :D:mrgreen: I za ile :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności