Skocz do zawartości

sintra po nieodpowiedzialnym właścicielu do roboty


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj rafalgrzegorz dziekuje za obszerny opis już dziś szukałem jak muwiłem reszty wężyków i niebyłem pewien czy dobrze znalazłem ale tym opisem utwierdziłeś mnie w przekonaniu że tak obcięte są oba hehe ten wąż o którym muwisz także jest obcięty dokładnie z tej puszki idą 3 węże jeden gruby 2 cienkie gruby jest ucìęty i zaślepiony jeśli chodzi o sprawę rudej która lubi szybe to jedno miejsce jeszcze gdzie lubi robić problemy to na wysokości prawego lusterka pasażera tego nad głową miałem tak w poprzedniej i w tej robią się pod podsufitką gdzie styka się krawędź dachu z szybą przez rudą bąble i szpary przez którą po wypchaniu lekko szyby przechodzi do środka deszczówka i wszystko co jest w płynie i leci na dach lub szybe do podszybia jeszcze nie dotarłem sporo niewiadomych tutaj jest w tym aucie robiłem do tej pory najprostrze prace jak wymiana przewodów czy końcówek i hamulce a teraz operacja grubsza he ale jadę dopuki się da działam na kilku miejscach z tym wężem musiałem się upewnić więc czekało i zajołem się progami okazuję się że tam też ruda zadziałała i oczywiście januszowanie progu brak w 98% wstawiona listwa profilowa do płyt kartongips bez najmniejszego zabezpieczenia he dodakowo zamiast progu blacha jeszcze niewyprofilowana jak trzeba naszczęście znalazłem gościa ktôry umie ma części i może zrobić za 2tys co wy na taką cene za dwie strony niewiem jak tu wyjdzie dodatkowo bo oprucz progu kawałek podłogi chwyciło musze dopytać na szczęście najważniejszych punktów auta nie chwyciło tak bardzo więc muszę znaleśc sposób puźniej na wyczyszczenie z rudej podwozia do konserwacji to nie maluch że na opony przewrucisz hehe 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znowu podziele się nowymi informacjami może ktoś wpadnie na dobry pomysł jak usunąć lub dobrać się do przerubek janusza a więc gąbka dalej się suszy dużo nie zostało zapach przypomina płyn do spryskiwaczy w niektórych miejscach więc gumowy wężyk dopadłem jeśli chodzi o przód i naprawiłem(na szczęście miałem taki sam he ) został tył uwagę moją przykuło coś inego a więc

-bezpiecznik 34 zapalniczka jest dla picu wsadzony bowiem ma tylko jeden kabel stały plus zapalniczka natomiast plus po stacyjce :)

-wyświetlacz ten od zegarka na górze i informacji z czujników miał odpięty zielony przewód niepodpięty do niczego ogulnie cały wyswietlacz jest zarobiony na wsówki 

-guma szara od kierownicy za osłoną przy plastiku okrągłym zielonym jest wsadzona byle jak na szybko niestety nie idzie jej nałožyć z jakiegoś powodu a dookoła jest mokro od jakiegoś oleju

-szukałem reszty z tej skrzynki z filtrem od spodu ale niedoszukałem się

-kierunki wymieniłem mechanizm przy kierownicy ,sprawdziłem gniazda i żarówki przewody od kierownicy do grodzi ida w peszlach i taśmie brak przerw jednak dalej po włączeniu kierunku zapala się postojówka nawet po wyciągnieciu tego przełącznika od świateł podobno jest jakiś bezpiecznik lub przekaźnik na forum wyczytałem siedzi gdzieś za schowkiem znalazłem kilka przekażników za schowkiem ale niewiem który to bezpiecznik oznaczony jako kierunki w skrzynce ma prąd i bezpiecznik 

-dobrałem się do zegarów są pękniete zaraz założe z 2.2 powinny pasować wyglądają na takie same 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ja37 dzieki za wzkazówkę zjem i zaczynam rozbierać całą deskę rozdzielczą widać ewidentnie że była rozbierana może tam znajdę resztę dziwnych połączeń następne ciekawostki

-przy wyłączeniu oraz załączeniu aku oraz po otwarciu drzwi tylko zamkniętych na klamke zaczyna cykać przekaźnik dokładnie 2 wg opisu z forum to przekaźnik sygnału dźwiękowego oraz syreny alarmowej prawdopodobnie auto prubuje uruchomić w ten sposub alarm niewiem gdyż odłączoną mam trąbke sygnału dźwiękowego która jest za lampą po lewej stronie bo po załączeniu jej i prubie odpalenia wskaźników w zegarach zaczynało wyć przerywany dźwięk jakby ktoś naciskał sygnał dźwiękowy co chwile 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że gołosłowny he niestety tu moja znajomość się kończy idę studiować schematy niewidać żadnych widocznych przerubek jedynie chyba raczej orginalne łączenia kabli jak np bezpieczniki za schowkiem z tyłu są połączone 4 pomarańczowe w jeden ale orginalną taśmą jak nie dam rady zapłacę po godzinach elektromechanikowi chyba że ktoś na forum chce zarobić he zapraszam poskładam sobie bardziej chodzi o elektryke i połączenia

20210427_192436.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kierunkami jest trochę problem bo mają funkcje zaświecenia światła postojowego - czyli zostawiasz kierunek np lewy, wyłączasz zapłon i lewa strona świeci światełkiem postojowym. Gdy do tego dodamy światła awaryjne i źle zrobiony alarm to zaczyna się choinka robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalgrzegorz ja domyślam się że choinka a ja prubuje to naprawić jak myślisz gdzie można szukać problemu co mogli narobić że takie cuda się dzieją 

moim skromnym zdaniem chociaż podkreślam że się uczę myśle tak ale niewiem jak się za to zabrać

dlaczego to zrobiono -oszczędność najstarszy powód a więc coś się popsuło zamiast naprawić lub wymienić zrobiono obejście 

-mogło paść imo lub stacyjka chcąc ominąć koszta stacyjke wymieniono lub tylko klucz  imo odłączono to samo tyczy się alarmu auto nie wykryło imo lub kluczyka trzeba było coś z tym zrobić a kierunki lub zapalniczka mogły zostać do tego użyte 

-jak brałem to auto kierunki działały lecz po chwili zwruciłem uwagę że jeden świecił szybciej nienaturalnie czyli albo to co zostało zrobione nie wytrzymało albo ja odłączyłem coś ,co zrobiłem do tej pory jak przestały świecić co mogło zostać do tego użyte 

-wymieniłem aku 

-wymieniłem drzwi kierowcy oraz przesuwane lewe(w drzwiach ta kostka z 3 kablami podłączona w drzwiach do zamka pewnie odpowiada za centralny między innymi wyjęty był jeden kabel bodajże żółty środkowy zawinięty w kawałek metalu cienkiego wymieniłem także wtyczke oczywiście  )

-przeczyściłem szyberdach gdyż się blokował-prowadnice

-zamontowałem radio lcd tam było sporo mieszaniny o wiele więcej kabli niż normalnie i dziwnie podłączone (możliwe że tu coś zostało podłączone a ja to odłączyłem podłączając radio bo na tym co było nic nie działało  )

-wymieniłem taśme przy kierownicy ,kierownice,poduszke kierownicy,

-zamontowałem rejestrator jazdy i kamerkę cofania

-odłączony był także zielony przewód od wy 

od wyświetlacza mid 

powiedzmy że chciałbym to zrobić narazie tak by działało jak inaczej podłączyć kierunki i lub awaryjne poskładam by działało znajde speca oddam auto na porządek jak to inaczej podłączyć można by na przegłąd np przeszło 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafalgrzegorz napisał:

Z kierunkami jest trochę problem bo mają funkcje zaświecenia światła postojowego - czyli zostawiasz kierunek np lewy, wyłączasz zapłon i lewa strona świeci światełkiem postojowym. Gdy do tego dodamy światła awaryjne i źle zrobiony alarm to zaczyna się choinka robić.

sorki za cytowanie ale żebym dobrze zrozumiał kierunki mają w orginale funkcję postojowych bez zapłonu ??? to kiedy dopiero włącza się kierunek jak są kontrolki czy chodzi silnik ??? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez zapłonu/kluczyka - manetka pozostawiona na którymś kierunku powoduje zaświecenia tej strony światła pozycyjnego (bez pikania w module komfortu).

Przekręcenie kluczykiem na zapłon włącza funkcje kierunkowskazu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś doradzić jak się tego nie widzi na żywo, a i fotka trochę kolory kabli fałszuje a w tym aucie jest ich od groma.

Ja myślę że taka choinka była zrobiona bo ktoś się za to zabrał co nie miał zielonego pojęcia co robi a później było tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności