Skocz do zawartości

Opcom która wersja zdiagnozuje Merive B


peklo

Rekomendowane odpowiedzi

wreszcie doszedł mi ten niby bułgarski klon no i po podłączeniu do auta w wersji opcom 160115a mam taki komunikat:

there is no communication with the ECM

Czyżby uwalony interfejs? Nie chce się również zarejstrować w wyższych wersjach jak 1.7 wg instrukcji którą dostałem wraz z oprogramowaniem

czy to może wina kompa bo to już 3 kabel który się nie łączy :( Ale z wkur.. zainstalowałem na biegu nowy system i też nic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zainstalowałem sterowniki bo nawet przechodzi test połączenia. A system win 7 64bit. Świeżo postawiony 1 h temu. Ale wg instrukcji w wyższych wersjach opcom niż 1.7 trzeba go zarejsstrować wpisując klucz i serial. Ale niestety nie chce sie zarejestrować

może mam coś z kompem sprzętowo np z portami USB. Jutro sprawdze to na dwóch innych lapkach

dziwna jest jedna rzecz. Bo w wersji 160115 próbuje sie jakby łączyć ale na desce wywala kod 68 czyli |wspomaganie układu kierowniczego wymaga serwisowania". Ale byłem niedawno u gościa który też miał ten kabel pro i auto połączyło się bez problemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robisz wszystko zgodnie z tym, co podali w instrukcji, szczególnie w kwestii rejestracji:

 

"Cześć,

ANTYWIRUS
---------
Niektóre programy antywirusowe mogą generować fałszywe alarmy.
Wyłącz program antywirusowy podczas instalacji.
Umieść folder instalacyjny oprogramowania na liście wykluczających.

INSTALACJA
------------
Zainstaluj jedną lub więcej wersji z otrzymanego pakietu.
Podłącz interfejs do komputera, sterowniki zostaną automatycznie znalezione.
Uruchom oprogramowanie.
Zawsze podłącz interfejs do komputera przed użyciem oprogramowania.
Nie używaj innego oprogramowania z interfejsem, może to spowodować uszkodzenie.

REJESTRACJA
------------
W przypadku wersji 2017+ wymagana jest jednorazowa rejestracja dla każdego komputera.
Podłącz interfejs do komputera.
Uruchom oprogramowanie. Pojawi się okno do rejestracji.
Wypełnij pole Numer seryjny tym z interfejsu.
Wyślij identyfikator sprzętu i numer seryjny do dostawcy.
Możesz skopiować wszystkie dane do schowka za pomocą przycisku kopiowania.
Proszę nie wysyłać zdjęć, nie można ich użyć.
Po otrzymaniu klucza wypełnij pole i kliknij przycisk Zarejestruj."

 

Czy wysłałeś im (Bułgarom) wygenerowany identyfikator Twojego kompa, bo dopiero jak im wyślesz, to odeślą Ci klucz aktywacyjny. Wersja od Bułgarów powinna działać na wszystkich systemach operacyjnych, u mnie chodzi na Win7Pro 64bit i na Win10home 64bit... bo wysłałem im dwa identyfikatory kompów i dostałem do każdego z nich inny klucz aktywacyjny i wszystko chodzi bez zarzutu.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :) Interfejs łączy się z autem w wersji 160115. Albo za mało włożyłem wtyczkę do OBD lub rada MERY 11 była słuszna :) Po wyłączeniu defendera połączył się z autem. Co do kwestii rejestracji w wyższej wersji wysłałem wszystko bułgarom i czekam na info.

Udało się:) dzięki Bogoes.  Po otrzymaniu klucza interfejs zarejestrował sie :)

Chłopaki jeszcze jedno pytanie. Czy w merivie B da się ściągnać tym kabelkiem carpasa  i zakodować kluczyk?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Chciałbym odświeżyć temat. Interfejs od "Bułgarów" Polish - OP-COM-Professional PL from 2016 połączy się z Merivą B 2014? i czy mogę zaufać sprzedawcy, że zakupiony produkt trafi do mnie? 

Pzdr 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie to napisz do Bogoes-a . Mi to tłumaczył krok po kroku , ale ja za głupi na to jestem . A że jesteś ze śląska , to jak uda Ci się to ogarnąć to bardzo chętnie uśmiechnę się do Ciebie i podjadę sprawdzić jak działa z astra j .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności