Skocz do zawartości

Zafira a 1,8 plukanka silnika


Gość Pitbull

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Zafirę A 1,8 Benz z gazem przebieg 280000tys. Mam zamiar zrobić plukanke silnika na czystym oleju i nowym filtrze. Czy ktoś może robił na tym silniku oleju bierze 1litr na 10000km czy po płukance nie będzie brał więcej oleju. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

35 minut temu, Pitbull napisał:

Właśnie kilupilem plukanke tec2000 ale po wymianie oleju 6000tys km olej czarny jak smoła.

No to wykorzystaj ją .

Aby był olej czysty to trzeba by ze 3 wymiany zrobić w przeciągu 1000 km.

Płukanka pomoże w jakimś stopniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pitbull napisał:

Mam nadzieję że pomoże. Dzięki za poradę. Pozdrawiam. 

Jakichś rewelacyjnych cudów raczej się nie spodziewaj.

Jeden litr na 1000km nie jest jakąś tragedią a trzeba też pamiętać o przebiegu i wieku auta - nie tylko pierścienie ale też uszczelniacze zaworowe mogą mieć dość.

Stosowałem ten środek zgodnie z instrukcją na nim zapisanej i jakoś efekt mnie nie powalił.

Raczej wcześniej zastosowanie starej metody płukania pierścieni były pomocne (nafta na tłoka - przed spalanie oleju 1,4 - 1,5l/1000km po 0,8-1,0l/1000km).

Zastosowanie środka jakoś tego nie poprawiło ale to w moim przypadku - auto kupiłem w takim stanie i trochę się bawiłem.

Gdy nie robię długich tras z prędkościami autostradowymi to między wymianami oleju potrafi moja Zośka wypić do 2 litrów oleju ale gdy przelatuję 300, 400km autostradą to muszę 8 setek na 1000km dolać.

Interwały wymiany oleju robię co 10000km - obecny przebieg na liczniku 270000km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O faktycznie -  to ja źle przeczytałem - to o czym piszemy, w Zośce córki 7000km od wymiany i dolałem 3 setki do 3/4stanu olej jakoś bardzo brudny nie jest ale auto też sporo młodsze i silnik ma mniejszy przebieg obecnie 170tkm.

Ja bym po prostu zalał zwykłą płukankę do silnika przy każdej wymianie oleju (Valvoline cz Liqui Moli) a tańsze o połowę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość jaros85

Ja bym zaproponował na noc zalać do każdego cylindra po 50ml. To rozpuści nagar między pierścieniami. Resztę płukanki można normalnie dolać do silnika przed zlaniem oleju. Należy pamiętać że przy jeździe na krótkich trasach po mieście olej bardziej się brudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności