Skocz do zawartości

Zafira C niskie napięcie ładowania.


Gość jaros85

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jaros85

Witam wszystkich.

Od niedawna jestem posiadaczem Zafiry C 1.4 2015r

Zawsze byłem przyzwyczajony że po odpaleniu auta bez względu na obciążenie napięcie na akumulatorze wynosiło około 14.4V

W przypadku Zafiry jest inaczej a więc za każdym razem gdy odpalę samochód bez względu czy ciepły czy zimny napięcie jest zawsze 14.4V

Niestety po pewnym czasie napięcie zaczyna spadać do 12.3V

Gdy włączę światła mijania po kilku minutach napięcie podniesie się do 13.8V ale gdy jeżdżę na światłach dziennych napięcie spada do 12.3V.

Nigdy nie zapaliła mi się kontrolka ładowania ani inne dziwne rzeczy nie działy się z autem.

Aktualnie mam przejechane 215tys km.

 

Czy z alternatorem wszystko jest ok ?

Akumulator jest nowy ma 3mc.

 

Czytałem gdzieś że Astra J ma jakiś specjalny system ładowania aku i tam napięcie się waha w zależności od stanu samego akumulatora i obciążenia instalacji elektrycznej.

Czy w przypadku Zafiry C jest podobnie z ładowaniem ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakie systemy ładowania występują w Astrach, ale w Insigniach można doktorat o tym napisać... Polecam Ci wątek na forum insigni, gdzie temat  ładowania akumulatora jest szeroko opisywany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaros85

Ok a czy w Zafirze C po wymianie akumulatora na nowy trzeba go jakoś programować żeby sterownik wiedział że jest włożony nowy akumulator ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem, to insigniach trzeba, ale tylko IB (w IA nie), jeżeli posiadają system start/stop... poczytaj wątek z mojego linku, tam jest naprawdę dużo fajnych informacji. A w Zafirze, nie mam pojęcia, nie mam też dostępu do GDS2, gdzie procedura serwisowa adaptacji modułu czujnika akumulatora jest podana w modelach, w których powinna być wykonana (niektórzy piszą, że tylko w autach z systemem start/stop, niektórzy podają, że w każdym aucie po wymianie aku typu AGM).

Edytowane przez bogoes
dodanie tekstu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaros85

Ciekawe czy w ASO będą wiedzieli. Jak kiedyś wybiorę się do serwisu to przy okazji się zapytam i dam znać na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ZC nie ma konieczności programowania wymiany akumulatora - sterownik rozpoznaje sam wymianę. Wahania napięcia są normalne moduł ładowania może nawet całkowicie zaprzestać ładowania tak by wymusić rozładowanie - taka to niby inteligencja ma być, żeby akumulator miał służyć dłużej. Ale raczej im nie wyszło bo mi padł po 5 latach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności