Skocz do zawartości

Opel Zafira A 1.8 problem z uruchamianiem zimnego silnika


Gość Rafaellowarszawa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafaellowarszawa

Witam.

Gdzieś mi umknęło to co "Grześ" napisał. Nie sprawdziłem ustawienia rozrządu ani czy brakuje ząbka  (ale sądzę że skoro zakładał go warsztat to raczej prawidłowo go założyli, pasek rorządu był nowy także po miesiącu raczej nie urwał się "ząbek"-jeśli o tym ząbku z Grzesiem myślimy).

Zajrzałem pod maskę-przewody wydają się być całe- od wtyczki w kierunku serownika gdzieś przez 2 cm widać 3 przewody (ale zaizolowane(oryginalne) a dalej jest taka taśma ortyginalna)

Kompresji jeszcze nie sprawdzałem- tak jak napisałem po weekendzie majowym podjadę do mechaników i niech oni sprawdzą (wszak czujnik wałka był przez nich kupowany- dostałem paragon więc jeżeli coś nie będzie grało to można zawsze zgłosić reklamację)

 

Jestem laikiem dlatego zapytam się wprost propo przewodów - czy te przewody od wtyczki do strerownika mozna jakoś dokupic na allegro (czy innym sklepie). Jak patrzyłem (może źle to wpisałem w wyszukiwarce) to pokazuje tylko jakąś wiązkę z kilkunastoma wtyczkami (przypuszczam że są to wtyczki do różnych czujników a aucie).

 

 

Jeżeli chodzi o sprawdzenie wałka na tym cylindrze to po zdjęciu pokrywy od rorządu to sprawdzę?

 

Z góry dziękuję za cierpliwość i odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

3 minuty temu, Rafaellowarszawa napisał:

po miesiącu raczej nie urwał się "ząbek"-jeśli o tym ząbku z Grzesiem myślimy

Nie jest mowa o urwanym ząbku lecz o przestawieniu o jeden ząbek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Rafaellowarszawa

Witam ponownie.

Byłem dzisiaj u mechanika. Mechanik podpiął się pod OBD, posprawdzał połączenia i stwierdził, iż najprawdopodobniej jest to wina wiązki (przetarte,stare przewody na lini wtyczka-komputer). Jak mechanik odpalał Zafirę po wcześniejszym poruszaniu kablami od wiązki to zafira normalnie odpalała na dotyk, jak ją zgasił i postała chwilę to już odpalała po ok 3-5sek kręcenia rozrusznikiem

Pytanie do wszystkich. Ile +- może kosztować naprawa takiej wiązki?- czy lepiej ją naprawiać czy np. kupić całe okablowanie (używane)- są po ok 200-300zł czy też może kupić nowe (jeżeli jest)- tylko jaki będzie tego koszt?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry elektromechanik - powinien sobie z tym poradzić za 500pln - używka jak wyżej Grzegorz pisze - a nówka 500-1000euro - w zależności od wersji wiązki.

Jeżeli ECU - ok 800PLN regeneracja. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafaellowarszawa

PS. Dzwoniłem do dobrego elektromechanika.

Szczerze...nie chciał mnie naciągać na koszty. Jak mu powiedziałem swoje objawy to Powiedział wprost, że jak tam specjalnie  nie majstrowałem (dosłownie: nie skracałem i nie grzebałem w kablach) to na 95% nie jest to wina wiązki- doszukał się raczej winy w zakłóceniach na lini "czujnik- wtyczka"...

Może jestem "upierdliwy" ale cały czas po głowie chodzi mi ten czujnik (tzn.  że założony jest "Valeo" a nie oryginalny Sienems)...

PS2... Za ewentualną naprawę wiązki ok 200-300zł,

a ECU regeneracja ok 400-500zł (tylko samemu trzeba zdemontować i wysłać)

 

pozdrawiam wszystkich i dzięki za odpowiedzi.

Dam znać jak coś się ruszy do przodu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafaellowarszawa
10 minut temu, Marcin 83 napisał:

Sprawdzałeś wtyczki do ECU i złącza ,? Może wystarczy otworzyć i przeczyscic

Sprawdzałem wtyczki i złącza- są ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafaellowarszawa

Usterka naprawiona.

Winny całemu zajściu był nieoryginalny czujnik walka rozrządu.

Kupiłem oryginalny, zamontowałem i działa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności