Skocz do zawartości

Turbosprężarka od 1,3 CDTI CC


pionek

Rekomendowane odpowiedzi

Więc jeśli masz zaufanie do nich , to różnica niecałe 200 zł. A prawdopodobnie będzie poskładane jak trzeba , i wymieniony nie tylko koras. Tym bardziej że pisałeś że i sztanga coś u Ciebie podejrzana jest .

Koniec końców decyzja leży po Twojej stronie . Jedno jest pewne , turbina z filmiku do roboty 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin 83 napisał:

Tym bardziej że pisałeś że i sztanga coś u Ciebie podejrzana jest

Przyjrzałem się jej dokładniej po oględzinach okazuje się że gruszka jest martwa. Oddaje im do regeneracji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbosprężarka po diagnozie, krótko można skwitować ojeju.

1. Siłownik i muszla ssąca - ok

2. Rysy i wypolerowania na wałku.

3. Koło kompresji wypiaskowane i wytarte.

4. Talerzyk wytarty.

5. Korpus wytarty na uszczelnieniu, wytarta osłona termiczna (nadmierny luz na przekładni zaworu wpustowego muszli wydechowej).

6. Łożysko oporowe wytarte od strony wydechowej i od strony ssącej (sprawdzić szczelność układu dolotowego).

Jak na 18 letnie turbo to "prawie nowe" niewiele się nadaje do dalszego użytkowania. Do wymiany cały rdzeń, muszla wydechowa, uszczelki montażowe, regeneracja na częściach oryginału Melett - 1430 zł.

Natomiast zaproponowali na częściach wysokiej klasy zamiennikach regeneracje w kwocie 1150 zł. 2 letnia gwarancja bez limitu kilometrów, cokolwiek to znaczy.

Na INTERNETACH znalazłem nową BORGWARNER (3K) czyli to co mam w cenie 1273,53 zł. Natomiast NISSENS za 971,79 zł.

Krótko mówiąc moja turbosprężarka to złom, nie wiem czy regenerować na zamiennikach czy brać nową  BORGWARNER (3K). Oto jest pytanie czy regenerować czy nową kupować?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli cena podana w ogłoszeniu jakie mają na stronie to jedna wielka ściema? Pytałeś skąd ta różnica ? Takie coś powinno być karalne . Kolego Twoje auto i Twoje pieniądze . Jeśli masz zamiar nim jeszcze pojeździć kilka lat to nowa, jeśli auto na rok , dwa nadal polecał bym używkę , jak nie będzie miała luzu i łopaty ładne to jeszcze kilka lat pośmiga .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcin 83 napisał:

Czyli cena podana w ogłoszeniu jakie mają na stronie to jedna wielka ściema? Pytałeś skąd ta różnica ?

W cenniku jest 630 zł. netto + 23% daje 774,90 zł brutto plus kaucja 350 zł i wychodzi 1124,90 zł. Moje turbo nie jest warte kaucji wiec tak wyszło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności