Skocz do zawartości

Opel Vectra C 2.0T 175KM Turbo/złączki/wymiary


Gość LongeruS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Po długim rozstaniu się z marką Opel stałem się posiadaczem Vectry C 2.0T 175KM.
Autko trafione przypadkiem na ogłoszeniu więc czemu nie jechać i zobaczyć czy autko jest wartę gotówki. Okazało się całkiem ciekawą propozycją w moim początkowym budżecie więc, postanowiłem ją zakupić.
Po wczytaniu się w opis aukcji okazała się zmieniona Turbina na Mitsubishi 14 TD0414T, swap hamulców przód na 314mm zielone wtryski od saaba aero,  intercooler od 2,8 V6 oraz dołożone CDC.
Niestety przyjemność z jazdy nie trwała zbyt długo ponieważ instalacja LPG zrobiła psikusa z Katem i go totalnie zatkała więc musiałem się go pozbyć.... lecz oryginalna puszka pozostała.
Został wymieniony zawór DV oraz elektrozawory i autko jeździło aż 2dni.. do póki nie strzeliła Turbina. Autko więc idzie na warsztat aby ktoś kumaty mógł się tym zająć. Mi niestety brakuje wiedzy w tym zakresie prac. Wyskakuje również trochę błędów które dodam z chęcią bym ktoś mi podpowiedział gdzie ewentualnie szukać problemów.
Moim pytaniem jest.
Czy ma ktoś schemat układu turbo i intercooler'a wraz z wymiarami króćów ? Chce wymienić łączniki gumowe na troszkę lepsze np: TurboWorks bądź FMIC.
Pozdrawiam

 

Screenshot_2021-10-17-16-52-50-491_com.miui.gallery.jpg

Edytowane przez LongeruS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałeś temat.

Na bank miałeś na czerwono, jak to robić.

Regulamin tez akceptowałeś.

Masz to głęboko, to ja tez mam Twój temat głęboko.

 

A takie vectry, to zjadam na śniadanie.

Edytowane przez ja37

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ja37 napisał:

Zakładałeś temat.  << -- Tak zakładałem

Na bank miałeś na czerwono, jak to robić.  <<-- nic a nic mi nie wyskoczyło.

Regulamin tez akceptowałeś. <<-- tak nawet go przeczytałem a przed założeniem tematu nie znalazłem wątku ( może nie taką frazę szukałem)

Masz to głęboko, to ja tez mam Twój temat głęboko. << -- to pokazuje szacunek ale to już inne wartości

 

A takie vectry, to zjadam na śniadanie.  << -- bardzo dobrze, cieszę się Twoim szczęściem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdy tego nie zrobisz to poleci w kosz.

2 godziny temu, LongeruS napisał:

Czy ma ktoś schemat układu turbo i intercooler'a wraz z wymiarami króćów ?

https://opel.7zap.com/pl/car/

Ale wymiarów nie ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin 83 napisał:

Witaj. W tytule opisz problem. W wyszukiwarce tematów potem jest kłopot i robi się syf.

Zaraz wszystko dopisze

Każde forum niestety działa trochę inaczej. Trzeba się przestawić.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności