Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też dziwi że ASO z przeprowadzanych napraw gwarancyjnych nie daje żadnych dokumentów ani nie wbija niczego do książki serwisowej. U mnie kiedy wgrywali feralne oprogramowanie do LPG a wcześniej szukali przyczyny kiedy się na gaz nie przełączał (czyszczenie iglicy, wymiana rurki solenoidu) również nie dostałem z ASO żadnego pokwitowania o wykonanych pracach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co was dziwi ? Celowe działanie ? Przecież gdyby każda ingerencja warsztatu była odnotowana w książce to o czym by to świadczyło ? Nieudolność naprawy, niskiej jakości i nie dopracowany produkt ? A ile tych książek trzeba by jeszcze klientowi wydać aby były miejsca na wpisy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się nauczyłem że mimo iż nie robią wpisu to zawsze biorę wydruk od nich co było robione i przy jakim stanie licznika. To mi w zupełności wystarczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość pepedealer

Cześć

Przeczytałem wszystko co tu w temacie zostało napisane. Gębę mi tylko uszy ograniczały, banan z facjaty nie schodził, cieszyłem się że mnie to nie dopadło. Czy +5 czy -16 na termometrze prędzej czy później LPG zawsze zaskakiwało. Teraz jak się zrobiło ciepło to 300-400 m i jazda na gazie. Aż do dziś. Na dworze +18. Sprzęgło, 1 i włączamy się do ruchu potem 2 i 3, szarpnęło, kontrola na przycisku zgasła a na wyświetlaczu "Awaria pojazdu, skontaktuj się z serwisem". A że mam blisko to od razu podjechałem. Nie zgasiłem samochodu tylko poczekałem na konsultanta, pokazałem komunikat i przy nim spróbowałem włączyć LPG. Nie udało się. I wiecie co mnie zdziwiło? Nie było żadnej gadki o brudnym gazie i innych pierdołach. Pan z miejsca zapytał czy miałem wgrane nowe oprogramowanie. Wizyta umówiona za 2 tygodnie. Po ponownym uruchomieniu wszystko w normie. Auto z przebiegiem 22tkm pierwsza rejestracja 11.2016 (rok produkcji 2016), kupione przy przebiegu 9,5 tkm podobno wtedy filtry były zmieniane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podaj w polecanych to ASO aby ludzie wiedzieli że sa ASO które podchodzą z dobrze do klientów

http://forum.opel24.com/forum/136-warsztaty-samochodowe/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sprawdza ci jeszcze ciśnienie gazu. Ja miałem wgrywanie nowe oprogramowanie oczyszczone zawór niskiego ciśnienia i dalej była dupa. Dopiero po zwiększeniu ciśnienia gazu wszystko jak narazie jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pepedealer

Niech sprawdza ci jeszcze ciśnienie gazu. Ja miałem wgrywanie nowe oprogramowanie oczyszczone zawór niskiego ciśnienia i dalej była dupa. Dopiero po zwiększeniu ciśnienia gazu wszystko jak narazie jest ok.

Pamiętam o tym.

Jak to już było napisane kilkanaście stron wcześniej ciśnienie 1,45

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość PawloST

Witam!

Dziś dostałem pismo polecone z Autoryzowanego Serwisu Opla w Rzeszowie (bo tam kupowałem Astrę), informujące , że w niektórych samochodach Astra J z instalacją LPG, RM 2017-2018 układ ten może nie działać w trybie automatycznym do czasu rozgrzania się silnika. W związku z tym, każą się skontaktować z najbliższym serwisem, który sprawdzi "poprawność ułożenia pasów, a w razie konieczności dokona jego naprawy". Z boku pisma z dołu do góry dużymi literami KAMPANIA NAPRAWCZA. Piszą też , że na myOpel.pl są dostępne informacje-sprawdzałem - "Twój Opel nie jest objęty kampanią naprawczą". Nie ma żadnej wzmianki o nowym sofcie. W każdym bądź razie coś drgnęło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz111

Witam

jest problem z przejściem badania technicznego. Nie ma jakiejś homologacji zbiornika LPG. Oczywiście w OPEL dopiero po wizycie w stacji diagnostycznej powiedziano mi, że należy wysłać jakieś pismo do centrali i doślą papiery. Szkoda, że sami wcześniej nie powiedzieli nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności