Skocz do zawartości

Jęczenie na wolnych obrotach Astra H


Gość TomHad

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że to mój pierwszy post witam wszystkich forumowiczów :lol:

Od października jestem posiadaczem Astry H 1.7 cdti 100KM, rocznik 2006. Czy szczęśliwym to się dopiero okaże. Na razie gryzie mnie jeden problem.

Po osiągnięciu normalnej temperatury pracy słychać dziwne jęczenie w okolicach silnika. Coś rzęzi nierównomiernie - strasznie wnerwiające na postoju. Przed 2 tygodniami wymieniono rozrząd oraz olej. Wcześniej problem również występował. Przebieg coraz bardziej dla mnie wątpliwy - 82 kkm. Owe odgłosy pochodzą z tylnej części silnika (patrząc od przodu samochodu) i znikają przy wyższych obrotach (lub zagłusza je silnik). Nie pochodzą one z okolic paska klinowego, a właśnie z okolic tylnej części silnika. Szukałem podobnego problemu na forum ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.

Co myślicie koledzy, problem może tkwić w silniku czy raczej irytująca drobnostka??

Na zimnym silniku tego problemu nie ma, jedyne co zauważyłem to gasnąca lampka ciśnienia oleju po dopiero ok 3-4 sek. od odpalenia. Z tego co czytałem to raczej normalne.

 

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze wątpię, że to łożysko alternatora, dźwięk jest generowany w innym miejscu - gdzieś w okolicach listwy CR.

Poza tym miałem 2 miesiące temu naprawiany alternator. Dziś odczytałem jeszcze błędy kompytera i wyszło mi ECN 62101 i ECN 50074. Pierwszy błąd jest związany z alternatorem (to zapewne ślad po naprawie alternatora) a drugi z tego co czytałem może być związany ze zmianą kół na zimówki. Tak czy inaczej błędy muszę skasować - a swoją drogą - czym grozi jeżdżenie z nieskasowanymi błędami??

 

Może macie koledzy jeszcze jakieś inne przypuszczenia odnośnie tego rzężenia? Troszkę boję się jeździć z tym i czekać aż coś padnie do końca (choć to czasami tańsza opcja).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość golden2912

nie tyle ze zmiana na zimowki tylko ze zmiana na inny rozmiar

 

a tamtem blad to lampka kontrolna układu generator dysfunkcji IPC (instrument) C-021

tylko co to oznacza to juz nie wiem

 

 

to moze cos z rozrzadem sie dzieje ? skoro nie daleko listwy cr ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ipc to zestaw wskaznikow czyli szafa czasami z nia jest spiety immo itp rzeczy. Co by nie bylo proponuje wykasowac i jedzic dalej bo bledow na canie jest dosc duzo takich co nalezy ignorowac i nawet TIS to podaje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."to moze cos z rozrzadem sie dzieje ? skoro nie daleko listwy cr ..."

 

no właśnie tak myślałem dlatego wymieniłem pasek rozrządu i napinacze dwa tygodniu temu. Niestety niczego to nie zmieniło.

Możliwe jest że był jakoś źle naciągnięty czy coś no i przy wymianie popełnili ten sam błąd?? - to tylko hipoteza bo ja się na mechanice znam tylko troszkę i to tylko w teorii.

 

nie wiem może podjadę do tego mechanika i dam samochód do osłuchania może mądrzejsi ode mnie coś wymyślą.

 

Może uda mi się nagrać ten dźwięk wydobywający się z silnika i wrzucę to na forum.

 

A co do błędów, to tak zrobię, wykasuję i zobaczymy co będzie działo się dalej :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość golden2912

dokladnie tak jak mowisz podjedz do mechanika niech poslucha

 

ja mowie ze alternator poniewaz mi mechanik tak powiedzial i w sumie dzwiek wydobywa sie z niego (swoja droga trzeba bedzie to zrobic)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem już przy wyłączonej klimie i nawiewach - efekt bez zmian. Niestety nadal brak czasu na konsultację z jakimś mechanikiem. Do tego jeszcze ostatnio pojawiło się świszczenie paska wielorowkowego po odpaleniu, takie psyt psyt psyt - wrrrr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternator i wszystko co na pasku pk sprawdzi sie sciagajac sam pasek

pk i wtedy odpalamy auto i sluchamy. Nie ma tu nic trudnego. Jeszcze jak sie ma stetoskop to mozna posluchac na siliku. Ja ostatnio mialem ze cos popiskuje w 1.9 cdti i niby pompa wody a po wymianie sie okazalo ze jednak pompa CR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności