Skocz do zawartości

tranzystor vp44...


Gość Wudar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 549
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Tylko gdzie dostaniesz samą cewkę tak by nie ruszać tego zaworu :?:

W pompach vp44 - o czym pisałem wcześniej - zawór składa się z czegoś w rodzaju trzpienia zamontowanego na stałe w pompie i on wykonuje właściwie całą robotę hydrauliczną i z niezintegrowanej z nim cewki ,którą możemy dowolnie odkręcać ,wymieniać itd.

 

W pompach vp44 ze sterownikiem psg2 bodajże -taki duży prostokątny- cewka zaworu ma wręcz wtyczkę a sterownik gniazdo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Wiem jak to wygląda (mam na co dzień do czynienia z układami hydraulicznymi :?: ) - pytam gdzie dostaniesz sama cewkę by nie ruszać całego zaworu, lub gdzie dostaniesz sam zawór bez sterownika :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wiem jak to wygląda (mam do czynienia na co dzień z układami hydraulicznymi :?: ) - pytam gdzie dostaniesz sama cewkę by nie ruszać całego zaworu, lub gdzie dostaniesz sam zawór bez sterownika :beer:

W Sośnicy na giełdzie :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

O! muszę sprawdzić - rozumiem, że maja ja magicy nie związani na co dzień z pompami :beer:

Pytam bo temat mnie osobiście bardzo interesuje :?:

Jak masz jakiś namiar to daj na prv.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Powiedzmy ,że nie koniecznie z pompami :?: . Dawno tam nie byłem ,ale wiem ,że jak się pochodzi i poszpera to się zawsze coś znajdzie

 

[ Dodano: Czw Kwi 02, 2009 23:57 ]

Witam jezeli jest to pompa vp44 sama wymiana zaworu(cewki ) nic nieda poniewaz najprawdopodobniej zatarty jest tloczek w glowicy pompy ktory jest odpowiedzialny za dozowanie paliwa ,co bylo powodem stopienia sie tej cewki . Jezeli zas jest to pompa vp 30 to faktycznie jak pisal kolega Mariusz_760301 nie obejdzie sie bez wizyty w serwisie boscha . A cena takiej cewki wacha sie w detalu od 800 do 1100 zł w zaleznosci od numeru ,wiec najlepszym rozwiazaniem bylo by poszukanie jakiejs uzywki

Skończmy z tą tłoczkową psychozą - bez obrazy . Pompa vp44 nie ma typowej głowicy hydraulicznej tylko tłoczki ułożone promieniście jest to p-pa zbudowana na wzór pomp rotacyjnych firmy Lucas natomiast vp30 i owszem ma głowicę z tłoczkiem posuwisto-obrotowym.ale zarówno w jednym jak i w drugim przypadku w razie zatarcia się tłoczków wytwarzających wysokie ciśnienie i podających paliwo, silnik stanie właśnie z tej przyczyny, a nie z powodu spalonego tranzystora.Zapewniam ,że stanie się to tak szybko,że on się nawet nie zdąży spalić.

 

Inną zupełnie sprawą są zacierające się tłoczki przestawiacza kąta zapłonu ( były wcześniej prezentowane fotki ).Z takim zatartym tłoczkiem silnik może nadal pracować aczkolwiek bardzo nie przyjemnie

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławek47

Z takim zatartym tłoczkiem silnik może nadal pracować aczkolwiek bardzo nie przyjemnie

Masz na myśli twardy, metaliczny odgłos :wino::wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

 

Tak. Twardy, metaliczny jeżeli tłoczek zatrze się w pozycji przyśpieszonego zapłonu - dodam ,że im wyższe obroty tym bardziej tłoczek przemieszcza się w kierunku wcześniejszego zapłonu i na odwrót .To tak z grubsza biorąc bo po to jest zawór przestawiacza ten na dole p-py aby za pomocą oczywiście komputera silnika , na podstawie odczytu danych z różnych czujników zasterował nim dokładnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Ponawiam prośbę o link do tego zaworu. Nastało ciepło i są problemy z odpalaniem (silnik kręci kilkanaście obrotów) tak więc chyba tłoczek dawki pokazał swą naturę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ponawiam prośbę o link do tego zaworu. Nastało ciepło i są problemy z odpalaniem (silnik kręci kilkanaście obrotów) tak więc chyba tłoczek dawki pokazał swą naturę.

Witam

 

Takie objawy nie wróżą nic dobrego,Odradzam Ci naprawę na własną rękę.Należało by przetestować pompę na stole pod względem mechaniczno-hydraulicznym np.w Bosch- Śmietana Kobiór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności