Skocz do zawartości

Co lepsze Opel Astra 1.7 DTI czy 2.0 DTI ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

też słyszałem że te "super" ropki nieźle płuczą silniki

 

Już nawet nie o to biega ze zdaje się że to to odsiarczone jest i nadaje sie do motorków najnowszej generacji.

Jeżeli różnica w cenie jest jaka jest a przyrostu na 100 KM jest 4 KM to walę takie paliwo dla pasionatów.

Kiedyś jedna gazetka zabawiła się w test z tymi Vervami, Ultimatami czy V-Powerami i komentarz był taki sam. Jak kogoś stać to szczęść boże.

:wesoly:

przy tankowaniu całego baku na którym robię jakieś 950km różnica w cenie wychodzi raptem 10-15zł więc na to mnie stać i nikomu nic do tego. 4 konie akurat mam gdzieś- mocy mam pod dostatkiem. Po prostu jeżdżę na tym ciągle i silnik odpłaca się z nawiązką dlatego paliwo poleciłem. Nikomu nie każę tylko tego lać do baku więc proszę zejść ze mnie i nie nazywać mnie pasjonatem wynalazków.A tak na marginesie to teraz większość paliw jest albo bezsiarkowa albo ma obnizoną zawartosć, na statoilu supra diesel jest bezsiarkowa a eko diesel orelenu ma 7 niższą zawartość niż wymagają unijne normy.Poczytajcie sobie o tych paliwach na stronkach bp.orlenu itp w przypadku ultimate w pełni mogę potwierdzić to co piszą o tym paliwie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 363
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

więc na to mnie stać i nikomu nic do tego.
proszę zejść ze mnie i nie nazywać mnie pasjonatem wynalazków

 

Jeżeli podasz gdzie piszę że szanowny pan STEFDEATH jest pasjonatem wynalazków to Cię przeproszę .

Tak jak napisałem że jeżeli KOGOS stać a nie szanownego kolegę.

 

Morał z tego taki że JA też wymagam wobec siebie trochę kultury a zanim Sz.Pan odpisze to sobie proszę przeczytać co jest w poście napisane. No chyba że zachodzi sytuacja " Uderz w stół a nożyce się odezwą ". Ale nie moim problemem jest czyjeś przewrażliwienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem mnie też nie raz już ponosiło na forum heh:D ogólnie myślę że temat już dobiega końca bo rodzą się tylko niepotrzebne "sprzeczki"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja też tak myśle że temat dobiega konca. Ale jesli ktoś ma jeszcze jakies cenne informacje na temat silników 1.7 DTI a zwłaszcza 2.0DTI to może się nimi jeszcze podzielic. Kupie chyba Vectre z motorem 2,0 DTI z 2000 r. Fakt Astra z takim motorkiem lepiej by chodziła, Vectra jest cieższa ale bardziej komfortowa.

Wielkie dzieki wszystkim od których dowiedziałem się wielu istotnych informacji. :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przyznam, że też miałem kupować Vectrę - jednak większość na co trafiałem to bite.

Jeździłem V. z 82 KM silnikiem (kombiaki bo na to polowałem) i brakowało mocy. Jak już to szukaj z tym 101 KM - wtedy autko naprawdę świetnie się sprawuje.

 

ps.

na spalaniu też to odczujesz - te 82 silniki w dużych autach więcej spalają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak wiem ta 2.0 82 KM nie wchodzi w rachóbe. To za mało mocy jak na takie auto a w szczególności kombi. 2,0 DTI 101KM to minimum. Jedyna rzecz która która mnie dreczy to te awaryjne pompy wtryskowe :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dla mnie viki z dtlem to w ogóle pomyłka....w astrze 2 naprawdę fajnie chodzi ten silnik ale viki jest za ciężka.No ale co miałem już wszystko napisałem na tym temacie:) no co zwracać uwagę,jak jeździć dizlem itd i czemu bym nie kupił 1.7.... Teraz mam nadzieję że uda Ci się znaleźć dobry egzemplarz...nie kręcony....nie bity itd...bo w innym przypadku nie zależnie od tego jaki silnik byś miał to będziesz auto i tak przeklinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności