Skocz do zawartości

Co lepsze Opel Astra 1.7 DTI czy 2.0 DTI ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 363
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

OK,od niedawna jezdze DTL'em, leje paliwko tylko na SHELL'u lub STATOIL'u.Wiec chyba lipy nie zalewam.Co zas tyczy sie poprawnaej jazdy dieslem to co masz na mysli?Nie piluje na zimnym silnku, w zasadzie to nigdny nie piluje, nie gasze go odrazu po dluzszej drodze, pilnuje oleju.Czy czegos jeszcze mam sie wystrzegac? :wink:

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leje paliwko tylko na SHELL'u lub STATOIL'u.Wiec chyba lipy nie zalewam.Co zas tyczy sie poprawnaej jazdy dieslem to co masz na mysli?Nie piluje na zimnym silnku, w zasadzie to nigdny nie piluje

 

akurat statoil bym sobie darowal, zamiast tego polecam bp ultimate diesel(ja od roku tankuje tylko to i na hamowni na tym paliwku w serii wyszło mi ponad 104KM więc warto). A co do piłowania to wrecz wskazane jest zeby raz na jakis czas troche go przegonic po wysokich obrotach(tak do 4-4,5tys) żeby przedmuchać turbinkę. Jazda tylko na niskich obrotach powoduje odkładanie się sadzy i może spowodować w końcu uszkodzenie turbiny.Generalnie powinienes zmieniać biegi najwcześniej przy 2300-2500obr. Nie warto też wciskać pedału do podłogi przy obr. nizszych niż obr max momentu. Nie wiem jak to jest w DTL'u ale w DTH poniżej 1900obr.Wtedy silnik jest na maksa obciążony, słabo przyśpiesza i marnuje się dużo ropy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat statoil bym sobie darowal, zamiast tego polecam bp ultimate diesel(ja od roku tankuje tylko to i na hamowni na tym paliwku w serii wyszło mi ponad 104KM więc warto).

 

Statoilu to sobie nie daruj :wink:

A mając 100 KM i zyskując 4 to dalej Ci życzę optymizmu w tankowaniu Ultimata, Vervy i tym podobnych wynalazków. No chyba że Cię stać i masz kaprys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też słyszałem że te "super" ropki nieźle płuczą silniki

 

Już nawet nie o to biega ze zdaje się że to to odsiarczone jest i nadaje sie do motorków najnowszej generacji.

Jeżeli różnica w cenie jest jaka jest a przyrostu na 100 KM jest 4 KM to walę takie paliwo dla pasionatów.

Kiedyś jedna gazetka zabawiła się w test z tymi Vervami, Ultimatami czy V-Powerami i komentarz był taki sam. Jak kogoś stać to szczęść boże.

:wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w miescie mam do wyboru Shell,Statoil, Orlen,wiec z trzech wybieram Statoil i Shell.Wydaje mi sie ze tam syfu nie sprzedaja.

4KM mnie nie bawia.I tak tego nie odczujesz :wink:

Sprawdzales na hamowni autko przed zalaniem w BP?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w miescie mam do wyboru Shell,Statoil, Orlen,

 

A tankuj gdzie chcesz :wesoly: Wszystkie stacje w Polsce mają paliwo z Orlenu ( w dużo mniejszym stopniu z Lotosu czy Czechowic ) Opłaty za ściągnięcie paliwa z zagranicy są takie że tankujemy płockie paliwo.

No chyba że wchodzący teraz Lukoil może będzie stać na swoje.Ale tu znów musimy poczekać na jakościowe opinie.

A z innej beczki: Szwagier pojechał w Karkonosze. Dziś rano pojechał do Czech po alkohol i zatankował do pełna. Benzynka po 3.80 wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności