Skocz do zawartości

Co lepsze Opel Astra 1.7 DTI czy 2.0 DTI ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 363
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kupiłem moją 1.7 dti 4 miesiące temu (ściągnąłem z Niemiec).

Kryteria były takie: kompakt, rocznik 2000-2003, benzyna ok. 100 kM+ , do 30 tyś pln, krajowy lub sprowadzony przez zaufaną osobę,

Zanim się na nią zdecydowałem kolejno odpadły:

-Corolla (za droga w roczniku 2001 + )

-Civic (prod w anglii, coraz gorsza jakość, niewielka oferta w roczniku 2001 +)

-Oktavia (jakość skody za cenę części i servisu VW, po rozmowie ze znajomym mechanikiem - odpadła)

-Focus (drogi servis, jakość taka sobie, po rozmowie z mechanikiem - j.w.)

-Leon (jak w Octawii)

 

stanęło na Astrze II - niedrogi serwis, dobre blachy ( w odróżnieniu od Astry I) im więcej ich oglądałem, tym bardziej mi sie podobała :D

z początku miała być 1.6 benz, ale w końcu zdecydowałem się na diesla - przynajmniej 2.0 (moc, Nm)

W Polsce zero sensownych (z ofert prywatnych, dostępnych do sprawdzenia, nie poleasingowych) egzemplarzy. Wysłałem znajomego mechanika do Niemiec.

Pzrejrzał ok. 10 - w końcu wybrał TĄ :lol: zaczipowaną 1.7 DTI z silnikiem isuzu, zdecydowałem się, bo ma osiągi w miarę zbliżone do seryjnego 2.0 DTI.

Od 4 miesięcy dziękuję Bogu, że zdecydowałem się na diesla. !!!

ale gdyby nie chip, nie byłbym zadowolony z tego auta, więc moja konkluzja - TAK, 2.0 DTI

 

Sprawa zakupu - w Polsce i w Niemczech tylko z ofert prywatnych, najlepiej z możliwością sprawdzenia przez swojego mechanika albo wypożyczenia do 'swojego' warsztatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie parametry ma twoja Astra po zchipowaniu.

Zastanawiałem się nad tym, czy do mojego 1.7 DTI nie wrzucić chipa.

Czy silnik wtedy nie będzie zbyt eksploatowany ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parametry są mniej więcej takie:

http://www.hs-elektronik.com/datenblatt-e/opelastra17dti-75ps-165nm.html

(chip był robiony w tej firmie, jeszcze "za Niemca")

 

co do eksploatacji - myślę, że dużo zależy od stylu jazdy

można przy każdym starcie wykorzystywac ten 'strzał z Newtona' od 1800 obr

ale można też obchodzic się z maszyną trochę łagodniej..

 

Reszta to już przedmiot 'odwiecznego' sporu między zwolennikami i przeciwnikami chiptunungu. Ja jestem zadowolony.

 

 

dopóki sie cos nie sypnie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce zero sensownych (z ofert prywatnych, dostępnych do sprawdzenia, nie poleasingowych) egzemplarzy. Wysłałem znajomego mechanika do Niemiec.

Jeżeli 2.0 to tylko od niemca bo salonowych nie ma. Z tego co sie dowiadywałem polskie salony oferowały max 1.7. Z tym że u niemca drogo sie jakoś zrobiło, przynajmniej tak wynika z przeglądania www.mobile.de

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny u Niemcow faktycznie podskoczyły - to chyba naturalny efekt wzrostu popytu, choćby u nas..

Z kosztami sprowadzenia (u mnie 1000,- + paliwo) wyszło na równo w odniesieniu do polskich cen.

Za to mam autko w przyzwoitym stanie, z niedużym przebiegiem, z pełnym wyposażeniem (w Polsce albo w niemieckich autohandlach część wyposażenia bywa wydłubana) z dwoma kompletami kół ( w tym fabryczne alu 15`).

Jest O.K. a sprowadzającego mogę spokojnie polecić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze może coś napisac na temat Astry II 1.7 DTI lub 2.0 DTI ? Oraz w jaki sposób i gdzie kupic dobry egzemplarz takiego auta z lat 2000 - 2001 ? :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze może coś napisac na temat Astry II 1.7 DTI lub 2.0 DTI ? Oraz w jaki sposób i gdzie kupic dobry egzemplarz takiego auta z lat 2000 - 2001 ? :mrgreen:

 

Ja kupilem swoja bezposrednio od Niemca wiec jestem zadowolony bo nic nie bylo kombinowane serwisowany itp.

A w Polsce to chyba zeczywiscie jest problem ze znalezieniem dobrego egzemplaza .Jak juz sie znajdzie to sie okazuje ze to nie DTI a Dl i stan nie jest zadawalający.Moja jest z 2000r mam ja pokazana w autach klubowych to mozesz obejrzec .

Powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności