Skocz do zawartości

Co lepsze Opel Astra 1.7 DTI czy 2.0 DTI ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas mi się podoba Astra ale obawiam się tych silników a 2,0 DTI a na Astre lub Vectre z motorkiem 2,2 DTI to raczej mnie nie stac ( przypominam mam 23000 w kieszeni ) :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 363
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

.eech nie to co w mojej asi która podskakuje na wybojach jak piłka, z tyłu telepie sie półka, a przy 160 to już trzeba dawać radio na full

A to jakiś feralny egzemplarz Ci się trafił. Moja ani nie podskakuje, ani nie telepie.

A wracając do tematu, który nosi tytuł : "Co lepsze Opel Astra 1.7 DTI czy 2.0 DTI ?" podtrzymuję odpowiedź, 2.0 DTI, nie żadne Paski, Octavie, czy inne gady :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jęśli już Opel to weż2.0 DTI napewno bedziesz bardziej zadowolony od 1.7 .Ja dośc dużo km robie i 2.0 bardzo fajnie się zbiera na trasie. Ostatnio goniłem pare km z Astra 1.7 i nie miał podejścia.Ale wybór należy do Ciebie.I zależy co lubisz tzn jak jezdzisz i ile..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 23 tys to mozna juz ładnie wypasiona asterke kupic - z kontrola trakcji, klima , sterowanie przy kier itp. bajery, a pasata jak piszesz 97r to juz stare auto.

jak chcesz cos mocnego to zastanów sie tez nad Mondeo z 2.0 dieslem 130KM, ale nie wiiem czy zas ta kwote juz kupisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Moja ani nie podskakuje, ani nie telepie.

hehe też tak myślałem dopóki nie przejechałem się paskiem :] myślałem że moja asterka to jest i cicha i komfortowa nawet, ale jednak nie wytrzymuje konkurencji z autami kalsy wyższej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Moja ani nie podskakuje, ani nie telepie.

hehe też tak myślałem dopóki nie przejechałem się paskiem :?: myślałem że moja asterka to jest i cicha i komfortowa nawet, ale jednak nie wytrzymuje konkurencji z autami kalsy wyższej

 

A jak Paska z 1997 załadujesz( cała rodzinka a do tego ze trzy,cztery torby turyst.) i cię poniesie z prędkością , to ślicznie na łuku wynosi :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Moja ani nie podskakuje, ani nie telepie.

hehe też tak myślałem dopóki nie przejechałem się paskiem :D myślałem że moja asterka to jest i cicha i komfortowa nawet, ale jednak nie wytrzymuje konkurencji z autami kalsy wyższej

 

A jak Paska z 1997 załadujesz( cała rodzinka a do tego ze trzy,cztery torby turyst.) i cię poniesie z prędkością , to ślicznie na łuku wynosi :shock:

 

jak się przesadzi z prędkością to w każdym wynosi kwestia tylko jaka to prędkość. w tym z 2000r do 160 był luzik a wyżej nie cisnąłem. A jak ktoś ma zapędy to zawsze większe fele nizszy probil bla bla bla czcza dyskusja. Generalnie chodziło mi o to, że 2.0DTI jest lepsze niż 1.7 DTI :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ze startu zatrzymanego z vectra 2.2 DTI to raczej nie da rady pasek 110 ale za to spali tak ze 3l mniej niz viki a elastyczność będzie miał podobną.Ogólnie 2.2 DTI jest lepszym wyborem niż 2.0DTI(mimo, że sporo więcej pali) ponieważ ma turbinkę o zmiennej geometrii i dużo ładniej się zbiera od dołu. Moment obr. ma 280Nm i nawet w klockowatej vetrze C osiągi jego były nawet nawet-11s do sety , 8s 60-100/4b;12s 80-120/5b. Oczywiście paranoją dla mnie jest to, że żeby to osiągnąć opel potrzebował pojemności 2.2l, która zasysa często ponad 9l ropy podczas gdy vag pakował do golfa i leona 1.9 o mocy 150KM i spalaniu o 2l mniejszym. Najfajniej by było trafić astrkę z 2.2- jakbym miał kupić opla to teraz bym celował w ten silnik :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności