Skocz do zawartości

Co lepsze Opel Astra 1.7 DTI czy 2.0 DTI ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

iras321, zapraszam na pod forum " Chcę kupić auto" tam już nie raz pisałem na co zwracać uwagę przy zakupie asterki i innych autek:) Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 363
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam koledzy u mnie już po naprawie pompy wtryskowej bagatelka 2300 poszło z portfela ale jest róznica. Gwarancja na rok czasu i nie wiem co mogło być powodem bo zapowiertzanie nie wchodzi w grę bo do tego nie dochodziło pozostaje zbyt suche paliwo lepiej jak jest ,,tłuste,, ale co fachmen to i inna opinia.

Co do Oktawii w 1,9 tdi to polecam pracowałem kiedyś na serwisie w skodzie to bywało różnie były egzemplarze które brały olej jak smoki i to auta roczne, kolejnym problemem były osłony silnika które obrywały się po nagromadzonej wodzie na ociepleniu i wiszą jak mokre gacie , potem first garbek na nierównościach i kłopot z głowy.

Kolejnym moim dislem będzie już bez wątpienia VW passat najlepiej sprowadzony lecz wcześniejk muszę jescze pobujać się świeżo naprawionym egzemplarzem .

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam dylemat bo 1.7 DTI to już raczej nie wchodzi w rachóbe ( za słaby motor ) . Więc wybór to Astra II 2.0DTI ( 2000-2001r.) lub Octawia 1,9 TDI 1999r. a może Pasat 1,9 TDI 1997r. a w kieszeni mam około 23000. I co lepsze ? :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam dylemat bo 1.7 DTI to już raczej nie wchodzi w rachóbe ( za słaby motor ) . Więc wybór to Astra II 2.0DTI ( 2000-2001r.) lub Octawia 1,9 TDI 1999r. a może Pasat 1,9 TDI 1997r. a w kieszeni mam około 23000. I co lepsze ? :]

 

Ja tam bym brał paska. Jeżdziłem takim TDI 130 kombi z 2000r już po faceliftingu(ale to była tylko kosmetyka przodu i swiateł z tyłu-reszta to samo co w tym z 97r.) i auto marzenie jeśli chodzi o komfort,stosunek dynamiki do spalania. Jedziesz 160 a czujesz jakby to było 100 --cisza,spokój,nic nie trzeszczy nie stuka, powietrze nie szumi, dużo miejsca, wygodne fotele...eech nie to co w mojej asi która podskakuje na wybojach jak piłka, z tyłu telepie sie półka, a przy 160 to już trzeba dawać radio na full ;( prędkość podróżna 140-150 a komp pokazuje spalanie 6l. Octavka spoko ale jest na płycie golfa IV więc poza przepastnym bagaznikiem(coś koło 560l) w środku miejsca malutko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu "proponowanie" aut z silnikiem TDI ;( A to forum Opla a nie VW:):] Ja zaproponuje vectre po 1999 z silnikiem 2.2 DTI ;( Myślę że passat 110 konny miał by co robić żeby "objechać" vectrę o ile w ogóle to zrobi bo vectra ma 270Nm przy 1500 obrotach silnika na min a passat tylko 235 Nm przy 1900 obr silnika na min.Strasznie mało ma Nm passat jak moje niecałe 90 koni w astrze ma 185 Nm przy 1800 obrotach silnika:) Do tego viki ma 10.5 do setki a passat 12 sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności