Skocz do zawartości

Problem z emulatorem DPF - w końcu rozwiązany (strona 6)


Gość qdrzyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dymienie na siwo-niebiesko oznaczy że regeneracja jest aktywna...

Będę w sobothe w kraku to mogę Ci luknąć na to auto

Jeśli tylko znajdziesz chwile. Będę bardzo wdzięczny. Kończą mi się pomysły i cierpliwość do tego auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qdrzyk, wyglada ze sie zaczal wypalac "dpf",

Jeśli jest tak rzeczywiście, jest to błąd jest emulatora. Goście którzy mi go zakładali mówili ze emulator podaje taki zakres wartości zeby komputer myślał ze jest wszystko w normie i nie wywoływał wypalania. Po za tym przejechałem na tym dymie ok 10 km i dalej dymi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko opieram sie na tym co piszesz...

mozesz sprawdzic na BC czy masz podwyzszone spalanie na wolnych obrotach do ok 5l/h

nie zakladaj od razu ze emulator jest dobry, bo sam nie wiesz co tam masz, a tylko to wiesz co chciales miec...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do usunięcia DPF bez emulatora to nie jest tak do końca jak niektórzy piszą. Tzn nie da sie usunąć samego DPF i wyłączyć oprogramowanie. Na przykładzie Opla Combo mówił mi gość w ASO ze oprócz filtra musieli wymienić całkowity układ wydechowy oraz wiązkę kabli. Tak wiec niech nikt nie pisze wystarczy usunąć filtr i wyłączyć w kompie.

...gość w ASO jak zawsze ma rację :twisted: ...a DPF po wycięciu wyłącza się programowo...i tyle :wink: ... ile takich już mamy zrobione...byłoby ciężko policzyć...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TuneFORCE

hehe...ASO czy inni mechanicy...niektórzy sie rozwijają idą do przodu a inni mentalnie sa 20lat do tyłu...jeden z wczorajszych klientów usłyszał od mechanika taki tekst:

"panie niech oni nic nie grzebią w sterowniku bo auta nie odpalą - tam nie wolno nic zmieniać..." zmieniliśmy i wszystko jest OK :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasmi fak mozna namieszac w sterownikach w autach tych nowszych. Mamy kilka takich przypadkow na parkingu zakladowym. Podmienione "szafy" oraz inne moduly w zafirze B i auto nie ma klimy. Bez wymiany sterownika na nowy sie nie obejdzie- zaden z allegro tu nie pomoże. Mamy tez opla vivaro 2.9 cdti i tez mial dawane wszystkie sterowniki i moduly do czyszczenia w jakiejsc poznanskiej firmie i po wpieciu w auto mimo to przejmowal wszystkie dane, bedy itd. Nawet bledy nieaktywne nie szlo wykasowac. Nie idzie odpalic auta, nie idzie zaprogramowac wtryskow itd.

 

Z usunieciem dpf'a to tak jak kolega pisze- dobry tuner da rade go zrobic. Oczewiscie pod warunkiem ze da sie wejsc w sterownik i zmienic w nim. Niektorych porpostu sie nie da nic pogrzebac bo albo uwala ECM'a albo poprostu sie nie da nic zrobic, wejsc itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TuneFORCE

Weosł, problem jest taki że ludzie chcą wszystko zrobić jak najmniejszym kosztem.

Nie przyjdą do firmy która się ceni(bo sprzęt diagnostyczny, oprogramowanie, programatory) kosztują, jadą więc do firmy która nie ma odpowiedniego sprzętu a często i wiedzy na dany temat i potem są rezultaty...

My też już przerabialiśmy trochę aut po "innych", problem jest taki że czasami nie wiadomo w co ręce włożyć, wtedy przywracamy auto do serii i dopiero zabieramy się za robotę, jeśli klient uzna że to za bardzo czasochłonne czy drogie nie podejmujemy się takiego zlecenia...

www.tuneforce.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli sugerujecie ze to problem nadal z emulatorem i jego działaniem i powinienem nie zakładać innych możliwości i usterek? Bo teraz to sie pogubiłem. Spróbuje się spotkać dzis z TuneFORCE zobaczymy co powie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności