Skocz do zawartości

Problem z emulatorem DPF - w końcu rozwiązany (strona 6)


Gość qdrzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zbyszek670

mam pomysł jak mnie złapie nastepne wypalanie a nie bedzie gdzie przegonic samochodu , to wtedy dwójka i 60 km/h to

Ja wtedy wrzucam trójkę i trzymam 2.500 obr. ostatnio przez 11 km. się wypalał.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam ponownie w końcu skończyłem z problemem raz na zawsze, trochę to trwało (dlatego tez nic nie pisałem) ale w końcu sie udało, ale po kolei:

 

Pewnie ci co śledzili wątek, wyczytali na stronie nr. 1, ze założyłem emulator ADS, niestety okazało sie ze działa niepoprawnie! 8). Oczywiście pojechałem na poprawki, gościu powiedział ze coś tam sie nie zaktualizowało i ze go przeprogramuje i bedzie działać. Tak zrobił a ja po przejechaniu kolejnych 200 km zacząłem dymić i nie chciałem skończyć. Wiec znów podróż do serwisu od emulatorów, tym razem pan stwierdził ze jednak mi wymienią emulator na nowy bo jak to stwierdził "czasem tak bywa" Po załozeniu nowego temat.... (jak myślicie :)) no oczywiście ze powrócił. Powoli zacząłem sie wkurzac zważywszy ze serwis mam na drugim końcu miasta.

 

Wkurzony zacząłem szukać na forum i dogadałem sie z TuneFORCE który zaoferował sie ze będzie w KRK i może zerknąć na moją astrę. Jak oznajmił tak zrobił po czym oznajmił ze może mi to zrobić - wystarczy wgrać zmodyfikowany soft. Wgraliśmy na próbę i okazało sie ze od razu auto przestało dymić. Teraz pozostał problem zwrotu emulatora, który okazał sie niepotrzebny, odzyskania kasy i zapłacania TuneFORCE.

W tym celu z powrotem wgraliśmy oryginalne oprogramowanie żeby zaczął dymić, a ja pojechałem do serwisu wykłócać sie ze jednak emulator nie działa tak jak powinien. Tutaj uratowało mnie zapewnienie serwisu ze po założeniu emulatora auto powinno okresowo dymić mniej wiecej co 2 000 km, u mnie dymiło 10 razy częściej.

 

W końcu udało mi sie zwrócić emulator i odzyskać kase (niestety byłem u nich w sumie trzy razy, bo cały czas sie upierali i nawet sami testowali) Po czym umówiłem sie z TuneFORCE na wgranie modyfikacji. Całość potrwała 5 min a ja po dziś dzień nie mam problemu.

 

Od wgrania przejechałem juz ponad 3 000 km i żadnego dymienia. 8) czasem zapala sie lampka serwisu ale po jakimś czasie gaśnie. Skoro gaśnie to ja jeżdżę dalej. Przy okazji wizyty w KRK TuneFORCE ma na to zerknąć.

 

Moja rada dla wszystkich jest taka: Zanim zdecydujesie na sie emulator 10 razy sie zastanówcie a 11 spotkajcie z TuneFORCE :wink:

 

pozdrawiam

Qdrzyk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emilio1007

Mam pytanko. Jak sie objawiało u Ciebie to, że pada Ci DPF bo właśnie mój samochód stoi w ASO ??

Już raz filtr mi czyścili. Zreszta opisałem swój problem w temacie:

http://forum.opel24.com/brak-mocy-powyzej-140km-h-astra-gtc-vt52483.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

U mnie sprawa była prosta. DPF nie potrafił sie czyścic wiec sie nabijał jak najzwyklejszy w świecie filtr. Spaliny nie miały jak uciekać, Auto weszło w tryb awaryjny, w końcu nie dało sie zapalić bo filtr był całkowicie zapchany i spaliny nie miały jak uciekać.

 

pozdr

Qdrzyk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pytanie, czy w silniku 3.0 CDTI z30dt da rade już coś zrobić? chodzi o wywalenie programowe DPF, co mogę zrobić żeby pozbyć się tego ustrojstwa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kolegów :)

 

podlącze się także pod temat :)

 

Mianowicie chodzi mi o to bo obdzwonilem już kilka proesjonalnych warsztatów usuwających dpf-y ale albo mi mówią że sie nie da albo ze można spróbować ale gwarancji nie ma ze sie uda :beer:

 

mam astre 1,7 cdti 2008 110 KM i podobno w tej wersji przerobienie softu jest niemożliwe ??

 

jeśli ktoś spotkał się może z czymś takim to proszę o rade :P???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności