Skocz do zawartości

Przepływomierz Z16XE


Gość jarobson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy w Merivie (silnik Z16XE) występuje przepływomierz? Mam powtarzający się błąd P0170 i próbuję metodą eliminacji dojść dlaczego tak jest. Pompa pewnie nie, bo auto cały czas ma dobrą dynamikę i nie dławi się. Może być więc to przepływomierz, ale jeżeli ten model silnika go nie posiada to muszę drążyć dalej.

Dziękuję za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jednak ja nigdzie w necie nie mogę znaleźć przepływki akurat do tego silnika, również w programie EPC są wyszczególnione do wszystkich silników Merivy poza tym jednym. Sprawdzę jak będę miał dostęp do auta.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w swojej Merivce i z przykrością stwierdzam, że nie odnalazłem tam przepływki. Z obudowy filtra powietrza wychodzi przewód na początku którego znajduje się czujnik temp. powietrza. Przewód idzie bezpośrednio do przepustnicy. Żadnego przepływomierza nie ma po drodze. Wyczytałem jeszcze (EPC), że w innych niektórych rodzajach silników w Merivie też nie ma tego elementu, a mianowiecie: nowsza wersja mojego silnika - Z16XEP oraz Z16SE. Więc szukam dalej przyczynę palącej się kontrolki.

 

Pozdrowienia i dziękuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak, w tym silniku nie ma przeplywomierza tylko czujnik temperatury powietrza.

U mnie powodem tego bledu byly zle swiece. Mechanik wlozyl swiece zdaje sie do silnika 1.4. Wymienione na prawidlowe, wykasowany blad i jest ok.

 

Tak przy okazji: ktos wie jak wyjac ten czujnik? Nie da sie go odkrecic, bo caly czas sie kreci. Nie widze zadnej srubki. Gdzies czytalem ze trzeba go sila wyciagnac, ale boje sie ze go zniszcze (a nie jestem pewien czy nie dziala, chce go tylko podmienic).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź z tymi świecami. Jak pojawi się znów kontrolka to je wymienię, może to pomoże. Na razie byłem na regulacji instalacji gazowej i mi wykasowali ten błąd. Chociaż już przed założeniem gazu kilka razy mi się zapaliła. "Pożyjemy zobaczymy":)

 

Jeżeli chodzi o wyjęcie czujnika temp.. to jest tam taki "dzyndzelek", który trzeba odgiąć lub nacisnąć (już nie pamiętam) i wyciągnąć wtedy czujnik.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest on przy czujniku, w okolicach miejsca, gdzie się łączy z przewodem powietrza. Jest to taki kawałek plastiku, który znajduje się tylko po jednej stronie czujnika. Po prostu go mocno naciśnij i zdecydowanym ruchem wyciągnij czujnik. Bardziej "łopatologicznie" nie potrafię tego wytłumaczyć ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest on przy czujniku, w okolicach miejsca, gdzie się łączy z przewodem powietrza. Jest to taki kawałek plastiku, który znajduje się tylko po jednej stronie czujnika. Po prostu go mocno naciśnij i zdecydowanym ruchem wyciągnij czujnik. Bardziej "łopatologicznie" nie potrafię tego wytłumaczyć ;p

hehe dzieki :) Po weekendzie sprobuje.

Co do swiec to narazie wykrec je i sprawdz ich oznaczenie i stan. Pamietaj ze po wymienie swiec trzeba regulowac instalacje LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności