Skocz do zawartości

Ciśnienie płynu chłodniczego


Gość pankierownik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ostatnio zaczał mi wyciekac płyn chłodniczy,na węzykach chyba przepuszcza. W zbiorniczku jest minimalna ilośc,tylko około 2 cm na dole zbiorniaczka ale po odkreceniu korka ilośc płynu wzrasta,do prawie maksimum tego zgrzewu. Czy to jest normalne ze ten płyn tak sie zwieksza?

 

A jeszcze jedno pytanko,ta woda z klimy gdzie jest odprowadzana?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może korek masz walnięty i nie upuszcza ciśnienia.Ciśnienie w układzie wzrasta węże pęcznieją i płynu jest w zbiorniczku jest mało a jak odkręcisz to płyn wraca do wyrównawczego.

A jeszcze jedno pytanko,ta woda z klimy gdzie jest odprowadzana?

http://forum.opel24.com/astra-h-gdzie-jest-wezyk-odprowadzajacy-wode-z-klimy-vt50592.htm?highlight=tak++wygl%B1da

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może korek masz walnięty i nie upuszcza ciśnienia.Ciśnienie w układzie wzrasta węże pęcznieją i płynu jest w zbiorniczku jest mało a jak odkręcisz to płyn wraca do wyrównawczego.

A jeszcze jedno pytanko,ta woda z klimy gdzie jest odprowadzana?

http://forum.opel24.com/astra-h-gdzie-jest-wezyk-odprowadzajacy-wode-z-klimy-vt50592.htm?highlight=tak++wygl%B1da

 

dokładnie tak jest jak piszesz. No to kupię korek,moze pomoże bo mechanik

juz mi opowiadał ze moze uszczelka i sprawdzanie głowicy czy nie ma jakis mikro peknieć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na tym korku jest dziurka przez którą właśnie upuszcza lub wpuszcza powietrze do zbiornika wyrównawczego. Może ten właśnie otworek inaczej zawór działający w dwie strony jak kolega napisał jest zatkany często tak się zdarza, proponowałbym sprawdzić jak go odkręcisz mając go w ręce, i ewentualnie udrożnić zakręcić i sprawdzić jego działanie powtórnie.

Powodzenia w naprawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Kamiński

podłączę się....

 

u mnie też znika ale dokpiłem uszczelniacz chłodnic i dosłownie za chwilę idę to zrobić...wydaje mi się że płyn u mnie ucieka z lewej dolnej strony chcłodnicy bo tam zauważyłem biały nalot...

 

dopiszę później jakie skutki :D:wino:

dodano

...chmmm...no cóz wróciłem i powiem że poziom płynu podniusł się pewnie o to ile było w opakowaniu... teraz latają jakieś farfocle...

 

z tego wszystkiego przed chwilą dopiero myłem łapy bo przeczyściłem sobie zapobiegawczo EGR i dolot INTERA ... teraz ładnie świszczy... EGR czysty jak łza, ale kuknąłem w "otwór" a tam dwie małe dziurki jak główki od szpilki ?? co to jest ?? wkładam szmatkę na paluchu - wyciągam i dopiero okazało się ile było tego szlamu... teraz ma przelot aż miło wcisnąć gaz...:wino: :wino: :wino::wino:

 

dopowiem później co z szczelnością bo po 2 godzinach niewiele mogę powiedzieć... silnik co prawda chodził ale na JAŁOWYM.... :wino:

scaliłem posty/daro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności