Skocz do zawartości

Problem w Astrze H 1.7 CDTI


Gość adamus1311

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adamus1311

Witam już poruszałem ten temat dawno temu ale pisze znowu bo mam teraz problem z zapaleniem swojej Astry. Jak wiadomo jest zima jak było lato to się nie działo. Nie umie zaskoczyć za pierwszym razem i muszę ją kręcić dłużej a jak już zapali to z tłumika wydostaje się taki dziwny dym?:) Byłem u mechanika bo myślałem że to świece i sprawdziłem je i stwierdził że wszystkie spalone czy to możliwe :)? Jak auto zapala mi ale z małymi problemami nawet w niskich temp. :)? Pomocy co robić :D Z czytałem błąd i wyskoczył 38008?:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38008-Usterka w układzie świec żarowych albo świece albo przewody od świec ewentualnie moduł.Na początek wymień świece.Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamus1311

W porządku ale kolego chyba nie przeczytałeś tego dokładnie co napisałem byłem u mechanika i stwierdził mi że mam 4 spalone świecie i pytanie czy to możliwe jak auto mi odpala ale z problemem w minusowych temp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to możliwe że odpali,za załączenie podgrzania odpowiada komputer i to on decyduje o załączeniu świec dlatego przy wyższych temperaturach kontrolka grzania się nie załącza,jeżeli zdiagnozował ci uszkodzenie czterech świec to tak czy inaczej musisz je wymienić. Stąd problem w niskich temperaturach świece nie grzeją auto ciężko kręci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kolega wyżej napisał , spokojnie można odpalać bez świec , ja w listopadzie wymieniałem swiece bo sprawna była tylko 1 i to w minimalnym stopniu , żażyła się ledwo-ledwo, byłem świadomy że idzie tega zima i zapobiegawczo wymieniłem .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Nie umie zaskoczyć za pierwszym razem i muszę ją kręcić dłużej

38008-Usterka w układzie świec żarowych

W porządku ale kolego chyba nie przeczytałeś tego dokładnie co napisałem

krisi3, przeczytał dobrze temat problem w tym że przy niesprawnych świecach silnik też odpali ale z wielkim trudem, zasada jest prosta-w silniku diesla powietrze musi być sprężone co powoduje wzrost temperatury i następuje zapłon a jak jest zimno to rolę tę spełniają świece aby wstępnie podgrzać komorę spalania.

a jak już zapali to z tłumika wydostaje się taki dziwny dym?:)

To efekt długotrwałego kręcenia silnikiem i niespalonej mieszanki.

Z czytałem błąd i wyskoczył 38008?:)

Ale to nie muszą być spalone świece bo może to być usterka w układzie świec żarowych-może padł sterownik grzania świec,dziwne że wszystkie naraz się spaliły :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może nie wszystkie na raz się spaliły tylko systematycznie po jednej sztuce co parę miesięcy aż tu nagle przyszła zima i problem się pojawił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności