Skocz do zawartości

Obudowa filtra paliwa UFI 1.3CDTI - wyciek


Gość damiano2007

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pitthegreat

Szczerze powiem, że nie wiem czy nie rozpuści. Ale warto chyba spróbować zanim z kilku stówek wyskoczysz. Wcześniej kolega pisał też o taśmie teflonowej. To chyba jeszcze lepszy pomysł bo niczego nie zalepisz silikonem, a do tego taka taśma to tylko kilka złotych w sklepie hydraulicznym.

 

Tak czy inaczej jest ogólna nauczka dla posiadaczy 1.3 CDTI żeby unikać odpinania przewodów paliwowych bo się łatwo wyrabiają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

Update

 

Silikon dał ciała...

Taśma podobnie, a takiego dziwacznego oringu nie dokupiłem. Poczekam na używkę w okolicznym szrocie przez dwa tygi puki auto mi nie potrzebne a jak nie to oryginał za 493 ???

 

Edit:

 

Wymiana orignu na własną rękę. Koszt niebagatelnie mniejszy i odradzam zakup użwyki ze względu na i tak dużą cenę i brak pewności co do jej stanu. Fakt faktem - musiałem trochę się naw**** z tym ale udało się za którymś razem dopasować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Wymieniałem ostatnio taki oring - jego wymiary to 9x2 (koszt 20gr).


Wymieniałem ostatnio taki oring - jego wymiary to 9x2 (koszt 20gr).

Edytowane przez kakaowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość cysio0222

Witam, każdy z 3 wtyków ma po 2 oringi w środku, wystarczy wymienić ten z góry na nowy o wymiarach 9x2 tak jak napisał kolega wyżej co wymaga trochę zabawy(szczypce, igła) ale szczelność jest w 100%

Edytowane przez cysio0222

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość szymekrudawa1

Witam,mam pytanie-czy na dole obudowy filtra paliwa (1.3 cdti,2004) macie wyprowadzenie na wtyczkę 3-pinową? U mnie, w obudowie filtra nie ma gniazda na podpięcie,a wtyczka(z wiązki elektrycznej silnika) leży luzem.(nie chodzi mi o górną wtyczkę w obudowie filtra-mam ją wpiętą) Prośba o odpowiedź.(sprawa,gdzie znajduje się w tym silniku czujnik temperatury paliwa?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymekrudawa1

A czy ten czujnik na górze filtra paliwa jest "wspólnym"?,tzn. ECU ma z niego info o temperaturze paliwa i na jego podstawie (1) uruchamia grzałkę w obudowie filtra i tym samym (2) ECU zmienia parametry dawki rozruchowej wtryskiwaczy w zależności od temperatury paliwa (np. zimą)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymekrudawa1
47 minut temu, bad napisał:

Tak - jest wtyczka, ale nie ma gniazda.

Ja tam nie widziałem nigdy podgrzewacza paliwa...

Tak pytam,bo już powoli ręce opadają-problem z rozruchem-kręci,odzywa się a nie chce zagadać.Jak załapie to jest o.k.Podmienione pompy CR,wtryski, czujnik ciśnienia i zawór sterujący ciśnieniem na szynie CR,czujnik na wałku rozrządu,paliwo się nie cofa,pompka elektryczna w baku daje,rozrząd(pod domem zimą wymieniony!).Czytając obecnie forum-pozostaje ---(jeszcze) rozrusznik (ew.auto) :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności