Skocz do zawartości

Silnik gaśnie po równomiernej jeździe


Gość Maniek1981

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maniek1981

Witam serdecznie jestem tu nowy i jestem także świeżo upieczonym właścicielem Zafirki 99 1.6 kupiona tydzień temu.

Mój problem jest trochę dziwny mianowicie autko jeździ super silnik pracuje równo wymieniłem wszystkie niezbędne rzeczy zaraz po zakupie oleje , filtry rozrząd , sondę itd...

Wszystko jest ok dopóki nie wyjadę za miasto czyli stała prędkość bez stawania i ruszania po przejechaniu 20 paru kilometrów pedał gazu przestaje reagować, obroty spadają i silnik gaśnie.

Przekręcam kluczyk w stacyjce na zero po paru sekundach odpalam baz większego problemu i jadę dalej i sytuacja się powtarza parę razy co kilometr albo 5 kilometrów aż nie dojadę do następnej miejscowości gdzie trzeba stać na światłach ruszać hamować tak jak to jeździ sie po mieście i mogę tak jeździć godzinę i nic się nie dzieje do puki nie wyjadę po za miasto. Byłem na sprawdzeniu błędów i nic nie wykryło.

Nadmienię że przed zmianą wszystkich rzeczy olej itd... też tak się raz stało

Nie wiem co robić, proszę o pomoc i radę :(

Edytowane przez Maniek1981
zmieniłem tytuł i zlikwidowałem CL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek1981

Uzupełniam inormację

 

Problem nadal jest ale nie wiem dla czego wystarczy podczas jazdy w trasie poszczam całkowicie gaz na pare sekund. I w ten sposób można jechać i jechać...

 

Ma ktoś jakiś pomysł. Może to coś z pedałem gazu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniam inormację

 

Problem nadal jest ale nie wiem dla czego wystarczy podczas jazdy w trasie poszczam całkowicie gaz na pare sekund. I w ten sposób można jechać i jechać...

 

Ma ktoś jakiś pomysł. Może to coś z pedałem gazu ?

To ze gaśnie może być spowodowane np. uszkodzeniem pompy w zbiorniku, ale cala reszta tutaj nie pasuje... ja bym stawiał na sterownik silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek1981

Uzupełniam inormację

 

Problem nadal jest ale nie wiem dla czego wystarczy podczas jazdy w trasie poszczam całkowicie gaz na pare sekund. I w ten sposób można jechać i jechać...

 

Ma ktoś jakiś pomysł. Może to coś z pedałem gazu ?

To ze gaśnie może być spowodowane np. uszkodzeniem pompy w zbiorniku, ale cala reszta tutaj nie pasuje... ja bym stawiał na sterownik silnika

 

 

 

 

 

Na początku o tym myślałem i był sprawdzany na kompie ale nie ma żadnych błędów z tym związanych. Chyba , że jest jakiś inny sposób aby sprawdzić

sterownik. A jeżeli to jego wina to co trzeba zrobić i gdzie , bo napewno nie u zwykłego mechanika.

Nadmieniam , że od czasu wykrycia usterki zrobiłem ponad 1000km oczywiście sposobem na pószczanie gazu i chodzi, o czasu do czasu sprawdzam nie za każdym wyjazdem

ale z nadzieją, że nie zgaśnie jadę równo przez pere km i niestety gaśnie. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Maniek1981

Witam po czasie.

 

 

Chciałbym poinformować , że mój problem się własie rozwiązał . Założyłem instalację LPG i jadąc na gazie Zafirka nie gaśnie :) co bardzo mnie cieszy .

W prawdzie jakaś tam wada jest ale nikt nie mógł dojść co to jest , napewno nic z silnikem bo na gazie idzie jak "ta lala"

 

Instalację założyłem KME cena 2400zł tak dla zainteresowanych, nie idzie wyczuć kiedy jedziemy na Pb a kiedy na LPG a tankowanie jest "przyjemnością".

 

Pozdrawiam wszystkich właścicieli Zafirki świetne autko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam mam zafirę 1,8 16v z 99roku, i wczoraj jadąć w trasie miałem dokładnie to co Ty, auto przy rownomiernej jeździe po przejechaniu około 45 km, nagle zaczeło tracić moc i zgasło, po kilku sekundach odpaliłem, i można było jechać dalej, i tak co około 40 km, w mieście nigdy mi się to nie zdarzyło, dodam jeszcze że u mnie w pewnym momencie jadąc dłuższą chwilę z prędkością około 90-100 km/h wskazówka stanu paliwa zaczeła nagle spadać, az do momentu zaświecenia się rezerwy, po kilku minutowym postoju z wyłączonym silnikiem, i stacyjką w poziomie 0 wracała do rzeczywistego stanu. czy ktoś wie co może być przyczyną???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności