Skocz do zawartości

Astra G ciężka pali.


Gość cwalinek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam do tej pory problem polegał na tym że przy odpaleniu odpalał ale od razu gasł, chyba że w trakcie palenia dodałem lekko gazu to odpalił i nie zgasł.

Od wczoraj dodawanie gazu już nie pomaga. Na zimnym silniku jeżeli lekko dodam gazu to odpali po chwili kręcenia, ale na ciepłym to muszę kręcić z 30 sekund aż odpali, to wszystko powstało tak z niczego. Podpowiedzcie od czego tu teraz zacząć sprawdzanie...

AstraII 1.7cdti 80KM przebieg od nowości 103000km

Akumulator nowy, Filtry: paliwowy i powietrza wymienione.

W czasie jazdy wszystko super nie gaśnie ani nic, wolne obroty 850-900. Byłem już u dwóch mechaników, każdy podłączał go pod kompa i nie wykazuje żadnych błędów: jeden mówi że mam walnięte dwa wtryski(nie wiem na jakiej podstawie to stwierdził) i żeby szybko je wymieniać bo jak nie to padną mi dwa następne, pompa i rozrusznik cena 2500zł za wym. z roboc daje mi dwa lata gwarancji na nowe wtryski drugi mówi żeto nie wtryski bo jak by lały to by kopcił na biało i nie równo pracował i, że może pasek rozrządu jest mocno rozciągnięty i może coś się nie zgrywać oraz wymienia mi kostkę stacyjki(30zł) obecnie samochód stoi u niegoJutro postanowiłem jechać do serwisu OPLA zobaczę co oni mi powiedzą bo w tą kostkę to niewierze. Rozkładam ręce.

Błagam pomóżcie.

Jak oni nie powiedzą mi nic sensownego to będę musiał spróbować z tymi wtryskami

pozdrawiam

[email protected]

 

 

 

 

poprawiłem tytuł / Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sprawdzić poziom naładowania akumulatora oraz szczotki w rozruszniku. Moja astra pewnego dnia zaczęła słabo kręcić, z każdym dniem gorzej, szczególnie na zimnym silniku. Wymontowałem rozrusznik a tam się po prostu szczotki skończyły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam do tej pory problem polegał na tym że przy odpaleniu odpalał ale od razu gasł, chyba że w trakcie palenia dodałem lekko gazu to odpalił i nie zgasł.

Od wczoraj dodawanie gazu już nie pomaga. Na zimnym silniku jeżeli lekko dodam gazu to odpali po chwili kręcenia, ale na ciepłym to muszę kręcić z 30 sekund aż odpali, to wszystko powstało tak z niczego. Podpowiedzcie od czego tu teraz zacząć sprawdzanie...

AstraII 1.7cdti 80KM przebieg od nowości 103000km

Akumulator nowy, Filtry: paliwowy i powietrza wymienione.

W czasie jazdy wszystko super nie gaśnie ani nic, wolne obroty 850-900. Byłem już u dwóch mechaników, każdy podłączał go pod kompa i nie wykazuje żadnych błędów: jeden mówi że mam walnięte dwa wtryski(nie wiem na jakiej podstawie to stwierdził) i żeby szybko je wymieniać bo jak nie to padną mi dwa następne, pompa i rozrusznik cena 2500zł za wym. z roboc daje mi dwa lata gwarancji na nowe wtryski drugi mówi żeto nie wtryski bo jak by lały to by kopcił na biało i nie równo pracował i, że może pasek rozrządu jest mocno rozciągnięty i może coś się nie zgrywać oraz wymienia mi kostkę stacyjki(30zł) obecnie samochód stoi u niegoJutro postanowiłem jechać do serwisu OPLA zobaczę co oni mi powiedzą bo w tą kostkę to niewierze. Rozkładam ręce.

Błagam pomóżcie.

Jak oni nie powiedzą mi nic sensownego to będę musiał spróbować z tymi wtryskami

pozdrawiam

[email protected]

 

jaki masz system common rail? denso czy bosch? nie wierz w kostke od stacyjki. stawiam na uklad wtryskowy. System Common Rail moge powiedziec ze znam duzo ponad przecietnie bo pracuje przy nim na co dizen i to nie prawda ze jak leja na przelew to bedzie kopcil na bialo. chyba ze mu chodzilo ze leje koncowka wtrysku ale to juz by do dzis wypalilo ci dziure w tloku albo stopilo tłok. jezeli powiesz jaki masz uklad wtryskowy to moge troche podowiedziec. jakies bledy pokazywalo? co mowia wartosci rzeczywiste... ?...

 

 

poprawiłem tytuł / Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności