Skocz do zawartości

Astra G 1.6 dziwny dźwięk przy wchodzeniu na obroty


Gość areczkas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość areczkas

może coś z tłumikiem? Przy określonym obciążeniu i obrotach może coś w układzie wpada w wibracje. Np zużyty tłumik.

 

Przyjże się temu pod tym kątem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asterix27

U mnie takie buczenie pojawiło się jakiś rok temu, i pozostało do dzisiaj, tylko że ja mam przebieg o 100 tys. km większy niż ty. Do dzisiaj zagadka nierozwiązana, choć zrobiłem już wszystko co się dało. Też masz silnik Z16XE więc jest duże prawdopodobieństwo że jest to coś podobnego. Na ile jesteś pewien ze masz oryginalny przebieg ? Masz samochód od nowości ? Który rocznik ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość areczkas

Przebieg pewny i auto też, jestem drugim właścicielem, kupione z przebiegiem bodajże 38 tys od znajomego który auto kupił w salonie, rocznik 03, pełna książka itd. Mowy nie ma o jakimś przekręcie w przebiegu, z resztą silnik oraz podwozie wygląda świetnie, czysto, sucho zero rdzy. Na 70tys pierwsza wymiana rozrządu. Auto do tej pory bezawaryjne i zadbane, po za normalnymi czynnościami obsługowymi jak wymiana oleju, filtry, świece itd oraz wymianą EGRa na 60tys bo szarpał czasami na 4ce- 5tce przy jeździe bez gazu, to nic w silniku nie grzebane.

No nic zobaczymy jak dalej z tym będzie, narazie mnie to bardziej zastanawia niż martwi bo występuje to rzadko, gdyby to wystepowało za każdym wkręceniem na obroty to bym się martwił bardziej ;)

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś propozycje to byłbym bardzo wdzięczny :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość areczkas

Popróbowałem Asie dzisiaj na różnych ustawieniach że tak to nazwę, i wyszła mi ciekawa rzecz, dźwięk ten jeśli występuje to przy włączonej klimie i zagrzanym silniku, przy wyłączonej jest wszystko ok. I co teraz o tym myśleć? ;) Dźwięk wydaje mi się, że dochodzi z lewej części komory silnika. Wcześniej wspomniałem, że dźwięk słyszalny jest na 1 i 2 biegu, myślę że występuje jednak cały czas tylko w czasie szybkiej jazdy na wyższych biegach po prostu jest niesłyszalny. Macie jakieś pomysły? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawdź poduszki silnika. Mi wymienili starą zużytą na nową i chyba włożyli jakąś chińską podróbę bo strasznie trzęsie i buczy teraz jak cholera. Muszę zmienić na inną bo ta mnie do szału doprowadza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AGnAxsiS

a może to sprężarka u mnie jak włączę klimę to chodzi jak auto sportowe :)bardzo ciekawy dźwięk :)nie przeszkadza ale silnik pracuje inaczej jak byłbym w innym aucie :)

Edytowane przez AGnAxsiS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności