Skocz do zawartości

Problem z elektrozaworami rozwiazany (diesel)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

wszystkie 3 były takie same - miały ten sam nr. części

W niczym to nie przeszkadza! .W niektórych rocznikach już sa wszystkie jednakowe!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Witam serdecznie wszyskich obecnych i nie na Forum po przeczytaniu prawie wszystkich postów postanowiłem zadać Wam pytanie dot. mojej Zafiry X 20 DTL - mianowicie rano po uruchomieniu silnika zapala mi sie kontrolka "CHEK" (żółta) i pali sie dość długo chyba, że wcześniej dodam gazu gdzieś w granicach 2 tyś obrotów lub więcej to wówczas gasnie jeśli nie przygazuje to po jakimś czasie sama gasnie czy te objawy też będą związane z zaworami opisanymi przez Was w postach czy przyczyna może leżeć gdzie indziej - prosze o porade.

Dzięki za wszelkie informacje.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapala mi sie kontrolka "CHEK" (żółta) i pali sie dość długo chyba, że wcześniej dodam gazu gdzieś

d.marco, Za czym napiszesz drugim razem o problemach! To poczytaj tematy! . .Bo ciągle jedno i to samo ! . Kontrolka oznacza w twoim przypadku spaloną swiece lub wiecej! i jest już kilkanaście tematów na ten temat!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przepraszam cię "BRZOZA" lecz wszystkie świece zostały wymienione na nowe i nadal ten problem pozostał dlatego pozwoliłem sobie na ten post jesli kogos uraziłem to SORY... 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pozwoliłem sobie na ten post jesli kogos uraziłem to SORY.

Jezeli potrafisz To przeczyść ten elektrozawór od turbiny! . . poza tym nikt sie na ciebie nie obraza! 8) Elektrozawór można rozebrać i wygląda tak http://img6.imageshack.us/img6/9872/obraz1.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Brzoza oki sprawdzę jeszcze ten wspomniany przez ciebie zawór i oczywiście dam znać na forum jakie przyniósł efekty.

8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławek47

d.marco

 

Jeśli wymiana świec nie pomogła na porannego check'a to przyczyny musisz szukać w przekaźniku świec/instalacji, ale najlepiej jakbyś zaczął od sczytania błędów i podania ich na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób szczytuje sie te błędny jesli można prosic o podpowiez byłbym wdzięczny.

Jezeli zapala sie ta kontrolka To należy jechać na diagnostykę komputerową i podpinają do komputera i pokazuje błąd ! Wynik o znaczeniu ,,np,P0400 recyrkulacja spalin itp. 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Brzoza ok dzięki myślałem, że są jakieś inne sposoby kiedyś gdzieś słyszałem, że liczy sie jakieś mrógnięcia jakiejs kontroli i na tej podstawie odczytuje sie kod błędu ale to w innych autach nie pamietam marki. :wesoly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności