Skocz do zawartości

Zapalajaca sie lampka oleju na luzie...


Gość raczek83

Rekomendowane odpowiedzi

Gość raczek83

hej .

 

Witam. Od niedawna mam corse 1.2 benzyne.

 

Zrobilem rozrzad w corsie chodz nie musialem ale tak dla bezpieczenstwa...ma niby przejechane 140 tys...

wszystkie filtry tez wymienilem...

 

ale nawet przed wymiana tego wszystkiego zapalala mi sie lampka oleju przy rozgrzanym juz silniku na jalowym biegu...

po calym remoncie co znajomy mi zrobil, czyli wymienil olej i przeczyszczil ze smaru w srodku bo taki owaki byl, przejechalem ponad 1000 kilometrow i nic sie nie dzialo do wczoraj...

 

znow zapala sie lampka oleju na czerwono gdy zagrzeje sie silnik (obroty sa dobre i rowniutkie). a dokladnie zgasl mojej zonie na biegu bo zapomniala dac na luz a puscila sprzeglo ale mysle ze to przypadek ze po

tym zapalila sie lampka jak spowrotem go zapalilem...po dodaniu gazu lampka automatycznie gasnie...wiec wiadomo ze to cos z cisnieniem...

 

ten znajomy mi gada ze chyba sie wkopalem i panewki bodajze maja luz i pompa oleju nie wyrabia z cisnieniem dlatego lampka sie zapala..( pompe oleju tez mi przeczyscil i byla w dobrym stanie)...

 

co mi doradzacie? czy ten silnik na prawde padl?? i czy oplaca sie go remontowac??

czekam na rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość raczek83

Może sam czujnik w pompie jest uwalony.

 

 

czujnik mam nowy...wiedzialem i odrazu to robilem...czujnik wymienialem razem z rozrzadem bo lampka tez sie zapalala wczesniej...zrobilem 1000 kilometrow i nic sie nie dzialo do wczoraj...

 

ale powiedzcie mi czy robic te mierzenie ciesniania oleju na zimnym czy na zagrzanym silniku??

bo moj tok myslenia wychodzi ze na zagrzanym...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marco84

Twój znajomy przy wymianie rozrządu powinien wymienić tez pompę oleju .Ciekawe na jakiej podstawie stwierdził , ze jest ok ...Jaki olej jest zalany w silniku ? Sprawdź jego poziom .Remont tego silnika zdecydowanie odradzam , bo będzie to studnia bez dna .Lepiej kupic uzywany silnik z pewnego źródła .Silniki 1,0 i 1,2 na łańcuhu rozrządu to "jednorazówki ".

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raczek83

witam. dzis po przejechaniu 15 km lampka znow mi sie zapaliła gdy spada na niskie obroty. wystarczy że lekko podgazuje tak do 900 obrotów i lampka znika...

 

olej mam zalany mobila 10w 40.

ogólnie slyszalem że pompę ciężko dostać do corsy c...

a co do pompy to mowil dosłownie że ją "przedmuchal".

modlę sie żeby była to pompa a nie nowy silnik jak mówicie, skoro nie oplaca sie go remontować...aha. dziennie sprawdzam olej zanim gdzieś jade, i ciągle full, nic nie ubywa

jakieś nowe rady...slucham dalej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź to ciśnienie. Na zimnym będzie większe niż na ciepłym, ale od razu obojętnie na jakim byś nie sprawdzał, będzie widać czy jest zbyt niskie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marco84

Brak ubytku oleju jest dobrym znakiem więc wielce prawdopodobne , że do wymiany masz pompę .Niskie ciśnienie oleju = słabe smarowanie = zatarcie silnika w niedługim czasie , wiec jak widzisz sprawa jest nagląca .Posłuchaj rady kolegi przedmówcy i spiesz na pomiar ciśnienia oleju i daj znać co wyszło :SMILE:

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raczek83

dzis jade na pomiar cisnienia i dam znac jak poszlo...

modle sie zeby byla to pompa albo same panewki do wymiany...

 

a mozecie mi powiedziec czy lekko zuzyte panewki sa slyszalne?? bo z mojego silnika nic nie dobiega, zaden stukot... a przez to moze byc te nizsze cisnienie?? bo jezeli pompa bedzie git to mysle o wymianie samych panewek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności