Skocz do zawartości

Zapalajaca sie lampka oleju na luzie...


Gość raczek83

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marco84

Zużyte panewki ewidentnie słychać , zwłaszcza na zimnym silniku .Jeśli u Ciebie tego nie ma , to tylko się ciesz .

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

a mozecie mi powiedziec czy lekko zuzyte panewki sa slyszalne??

Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć że nie są słyszalne, ani panewki ani zużyte tłoki czy pierścienie. Po prostu się wypracowują i tworzy się mikrometryczna szczelina i przez nią olej dostaje się dalej i zostaje spalony. Przy każdym tłoku powinna być wybita selekcja (tj. przedział tolerancji danego tłoka). Kiedyś w fiatach co chwila szlifowali i dawali nowe pierścienie.

 

A wracając do tematu to jak Ci oleju nie ubywa to z tym wyżej co opisałem masz wszystko ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marco84

Ja natomiast nadal twierdze , ze w tych dwóch specyficznych silnikach 1,0 i 1,2 panewki często daja znac o sobie stukając , u mnie właśnie tak jest . Ale jesli Twój silnik nie bierze oleju , jest dobrze .Częstym problemem w tych jednostkach jest ciśnienie oleju i rozrząd .

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raczek83

Dzis zmierzyłem ciśnienie...na rozgrzanym juz silniku cisnienie było na wolnych obrotach od 1 do 1,2 ...a na gdy podwyzszyłem obroty do 2000 to cisnienie bylo 4,5...

wiec jest jak najbardziej ok.

szczerze mowiac, jezdze znow od 2 dni i lampka w ogole sie nie zapala, jakby cud. Ale znajomy mi gada że pompa jest dobra i to moze zaworek w pompie sie zacina i nie podaje cisnienia...

raz jak kiedys wracalem to po przejechaniu jakis 100 kilometrow to nagle bylo slychac ze silnik chodzi jak kosiarka(z zwiekszeniem obrotow czestsze stukotanie mataliczne), ale zdaje mi sie ze byly to odglosy z gory nie z dolu silnika...wiec mogly to byc zawory hydrauliczne...bo nie bylo smarowania, ale skapłem sie o tym dopiero jak stanelem bo radio gralo i nie slyszalem, a na pierwszem postoju czyli swiatlach bo wczesniej jechalem autostrada zapalila

sie tam lampka oleju.a na drugi dzien jak zapalilem samochod to juz bylo wsz ok :) CUD!!..no i potem zaczlo sie...czyli tak jak pisalem od zalozenia tematu...

 

na dzien dzisiejszy stawiam na ten zaworek od pompy skoro cisnienie jest dobre w pompie...bede cos wiedzial w przyszlym tygodniu...(bo panewek nie slychac a kazdy mechanik mi gada ze sa odrazu slyszalne)...AHA i dla przypomnienia, rozrzad mam caly nowy!!

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raczek83

obroty mam tak pomiedzy 500 a 1000...dokladnie pomiedzy (na srodku- wiec mysle 700 lub 800) lezy wskazowka...ale skoro na tych wolnych obrotach bylo dobre cisnienie wiec nierozumiem pytania...

 

a za same czesci do rozrzadu zaplacilem 800 zl...wiec chyba wszystko...

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raczek83

a o czym moga swiadczyc lekkie stuki w silniku, ale tylko na zimnym silniku, bo na poczatku chodzi jak diesel...:(

i slychac stukanie gdy gazuje i nie tylko...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o czym moga swiadczyc lekkie stuki w silniku

Sprawdź czy czasami rozrząd nie przeskoczył o 1 ząbek

Może źle był naciągnięty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności