Skocz do zawartości

jakie CB???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Robo !! nie kupuj pochopnie, osobiście zanim kupiłem do swojego radia OPEL dużo, czytałem rozmawiałem i odradzam midlanda 1001 szumofon.

 

A to to już mnie rozbawiło

 

Dane techniczne CB ANTENY:

- częstotliwość : 26,965 - 27,405

- moc max: 200W

- impedancja: 50 Ohm

- zysk: 1,5 dB

- wysokość: 770 mm

- średnica magnesu: 80 mm

- długość kabla: 3m

- kabel zakonczony wtyczką do anteny

 

Wiesz co będziesz słyszał przez taką antene ??

 

jeśli nie to Ci powiem :wesoly: ciężarówkę w mieście jak będziesz wyprzedzał i to go usłyszysz.

 

Nie kupuj, :wesoly:!

 

Ja polecam Alan 48 plus antena LEMM 1700 - osobiście takiego używam

mam jeszcze antene LEMM 1200 aczkolwiek znacznie gorszy zasięg (i to antena która ma 1.3 metra jestem nie zadowolony ) a co dopiero 80 mm :wesoly:

 

NIE KUPUJ !! żadnego zestawu, nawet z tego co widziałęm RF Gain nie ma :wesoly: to radyjko

 

Kup albo Unidena 520 albo alana 48 plus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Lepiej wziac TTI i kupic dobra antenke bo na antenie z 1 zestawu bedziesz lapal slaby zasieg( wiem bo jezdzilem z podobnym sprzetem) a radio wlasnie takie jak w 2 linku ma jakis czas juz moj kolega i mowil e bardzo dobrze sie spisuje :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten TTi to tak samo wyglada jak Alana 48 tylko, że napisane TTi i na niebiesko podświetlenie. Prawdopodobnie ma te same funkcję ale trudno mi się wypowiedzieć, ja mam Alan 48 i jestem happy ale antena to podstawa mniejszej niz 1.3 nie kupuj bo wywalisz kasę w błoto!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Prawdopodobnie kupie:

 

Radio:

http://www.allegro.pl/item92353389_cb_radio_tti_tcb770_antena_midland_18_244n.html

albo

http://www.allegro.pl/item92770939_uniden_pro510xl_nowe_gwarancja_faktura_.html

może model wyższy, ten

http://www.allegro.pl/item92770713_uniden_pro_520_xl_gwarancja_faktura_vat_od_ss.html

 

Antena na 99%

http://www.allegro.pl/item93123081_cb_antena_magnesowa_hustler_nowa_f_ra_vat.html

 

Narazie to robie rekonesans :wesoly: radyjko mam zamiar kupić najwcześniej za jakieś 2 tygodnie do miesiąca czasu :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak unideny 510 i 520 dzieli tylko 45zl to mysle ze warto dolozyc! Robilem trase z unidenkiem 520 i antena na uchwycie 120cm i bardzo bylem zadowolony, moze ze dwa razy czegos nie doslyszalem i prosilem o powtorzenie ale ogolnie bardzo ladnie to "zbieralo" i sam mysle nad kupnem takiego radia :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

 

Ja sprawiłem sobie Unidenka 520 za 270 pln i :wesoly:

 

Jeżeli chodzi o antenę to czytałem testy i Hustler wypadł dobrze w porównaniu z innymi na magnesie oczywiście

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Robo pierwszy zestaw jest oki w porownaniu do ceny wszystko zalezy od twoich wymagan. Natomist drugie radyjko to nieznana mi firma ale jest to kopia dokladna Alana 48 multi plus co do ceny to za ta kwote bedziesz mial tego alana a nie jakas podrobke.Ale wybor nalezy do ciebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z mojej strony nie aktualny kupiłem inteka m110 plus i hustlera ic100 za 350 cały zestawik nawet spoko ja słysze inni mnie też luzik !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

To zależy czy chcesz sie bawić w rozmowy dalekosięrzne ? NP. podczas propagacji.

5 lat temu zakonczylem działalność na CB - (na górnej wstedze lub dolnej )

To jest ciekawa zabawa.

 

Tak na marginesie mam potwierdzone połączenia z 240 divizionami. mialem S - class operator w zagranicznym klubie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozerak !!! to jeśli mógłbym skorzystać z twojego doświadczenia ;] to poprosiłbym Cię w imieniu swoim i pewnie innych forumowiczy jak można poprawić zasięg np. w zestawie Alana 48 - i lemm 1700 by ściągać i nadawać na dalsze odległości.

 

Obecnie mam taki zestawik, jestem z niego zadowolony ale :

 

1. Miasto, tramwaje - jedna wielka udręga, dużo szumów i pisków dobrze że squetch jest.

 

2. Mam problem, słyszę w głosniku - pracę silnika mojego samochodu, tzn gdy silnik zgaszony to ladnie czysto chodzi, gdy zapalony obroty powodują zakłocenia słysze takie prrr.

 

3. Czy można zwiększyć zasięg, mnie się udało max na 15-20 km gadać z gościem - jeżdze Oplem astrą !!! antene 1.850 mam na bagażniku na stałe zamontowaną

 

4. Czy dopałki coś dają ? czy nie warto ich kupowac ?

 

I jesli być mogł to opisz jeszcze jakies ciekawe rozwiązania do poprawiania odbioru w radyjkach.

Funkcja Dx - nic nie pomaga, tzn pomaga ale nie na moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności