Skocz do zawartości

jakie CB???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Antena hmmm nie chcę mega wielkiego bata na dach i nie chcę też wiercić żadnych dziur. Ale i tak muszę zostawić zakup do listopada niestety heh bo wyszło kilka nie zaplanowanych wydatków. :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous
Antena hmmm nie chcę mega wielkiego bata na dach i nie chcę też wiercić żadnych dziur. Ale i tak muszę zostawić zakup do listopada niestety heh bo wyszło kilka nie zaplanowanych wydatków. :wink:

 

Kolego, jeśli chcesz niską antenkę, nie chcesz wiercić to proponuję meganiziutką, ale przyzwoitego PRESIDENT CAROLINA. Ma 40cm (!) i zbiera całkiem przyzwoicie, bo do około 10km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeśli chcesz niską antenkę, nie chcesz wiercić to proponuję meganiziutką, ale przyzwoitego PRESIDENT CAROLINA. Ma 40cm (!) i zbiera całkiem przyzwoicie, bo do około 10km.

 

Pirat, moim zdaniem nic nie zastąpi długości. Nie twierdzę że nie zbiera do 10 km bo nigdy takiej nie używałem, ale nie chce mi się wierzyć że takie maleństwo może aż tyle uzyskać :roll: . Jak nie chcesz wielkiego bata to proponuję willsona lub ewentualnie tańszego hustlera. Nic co ma poniżej 1m nie może działać dobrze. Pozdrawiam i do usłyszenia na drodze :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Pirat, moim zdaniem nic nie zastąpi długości.
tu bywa różnie bo na trasę długa antena jest idealna ale już na miasto nie bo przy jeździe po mieście antena za bardzo się buja czyli odchodzi od pionu a przez to będzie miała wahania zasięgu :roll: na samo miasto najlepsze jest antena poniżej metra ale już na trasę pow 1,5m

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dobra a jak kupie unidena 520xl to jaka antene (niedroga) moge do niego wsadzic zeby bylo dobrze?? :) kupie drozsze radio (uniden) a na antene moze zabraknac mi kasy... a co myslicie jeszcze o TCB 880 FIRMY TTI ?? ja mam w glowie wielki haos... :/:wesoly:

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii anteny... Hustler całkiem przyzwoicie się spisuje (przynajmniej z moim unidenem 510xl). Opinia serwisu, w którym jakiś czas temu stroino zestaw cb, była taka, że hustler to całkiem przyzwoita antena i działa dobrze, dokóki się nie rozpadnie.

W moim mniemaniu jest całkiem ok, a jej cena nie należy do wysokich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garazowy, też uważam że hustler jest dobrą anteną, ale jakbyś chciał lepszą to polecam willsona (ok.50 zł. droższa) lub ml-145 ale ona ma 150 cm. Gdzie będziesz używał radyjka bo widzę że w profilu masz napisane że jesteś z berlina :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawą uzyskania dobrego odbioru jest prawidłowe zmasowanie anteny. Jeśli zależy Ci na bardzo dobrym odbiorze i nie boisz sie zrobić kuku w samochodzie to stałą antenę przykręcana do nadwozia. Mniejsze kuku ale zawsze zrobi antena z uchwytem na klape bagaznika. Ostatnie najmniej inwazyjne rozwiązanie ale niestety najsłabsze to antena magnesowa. Jest ważne równiez miejsce instalacji anteny. Najlepsze efekty uzyskuje sie przy antenie zamocowanej idealnie na środku dachu.

pozdrawiam

BadMan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności