Skocz do zawartości

jakie CB???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Mam pytanie, wczoraj z 20 minut stroiłem antene i czy to możliwe bym miał SWR 1.1 ? docinałem ją chyba z 4 razy.

 

na 1 i 40 kanale jest prawie to samo różni się może innym spojrzeniem oka na 19 jest kolo 1.1

 

 

holcu,

 

jeśli możesz sprawdzi jeszcze raz , jeżeli SWR bedzie nadal 1.1 to gratuluje :brawo::mrgreen:

Ja zazwyczaj jezeli stroiłem antenke to sprawdzałem 1 kanał 19 kanał 40 kanał

czym SWR bliżej 1 to mniejsze straty na mocy .

 

jeszcze jedno sprawdzałeś SWR kabla ze sztucznym obciążeniem :wink:

Jezeli nie to pożycz od znajomych któży mają sztuczne ociążenie i sprawdzi SWR kabla.

UWAGA: Nie trzymaj długo wcisnietego przycisku w mikrofonie. :hyhy:

Zasada jest taka sama skracasz lub wydłużasz kabel tak samo jak w antenie.

 

Dobrze jest wydłużyć kabel przeż łączkę i zobzczyć SWR ? bedzie Np: 1.4

a potem odłącz przedłużenie i sprwawdz SWR ? bedzie np. 1.3

to możesz smiało skrócić kabel. Jeżeli na kablu SWR bedzie około 1.1 to jest OK.

Skacać krutkimi odcinkami po 2-3 cm.

 

jeżeli wydłużysz kabel a SWR spanie z 1.5 na 1.2 to musisz wydłużyć kabel.

 

Sztuczne ociążenie musi mieć odpowiednią moc do ilości Wat-ów w twoim nadajniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

hmm swr kabla nie mierzyłem, bo nawet zbytnio nie mam jak, tak samo jak i na wydłużenie i skrócenie nie mam szans.

 

Moj kabel ma około 3 metrów i jest ukryty w karoserii samochodu, jedynie co musze jeszcze zrobić to podpiąc radio pod akumulator, ale nie wiem czy jest sens, bo auto sprzedaje, chce sobie passata kupic i niech sobie to przyszły kupiec robi.

 

Bo chodzi oto, ze słysze prace silnika w radyjku a dokladnie to jego obrotów, na FM troszke mniej słychać, ale tam wszystkiego mniej slychac.

 

a sprawdzałem na 1 - 19 - 40

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie znaczy to, że nie bede tu wpadał, dużo serca tu zostawiłem i nie zostawie tego. A czemu nie opel, bo juz sie przejechałem na jednym, a poza tym nie mogę nic dla siebie wybrać z opla :brawo:

 

Ale póki co mam opla jeszcze :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy forum nie zostanie zamkniete, chocbym nawet mial ze 100 lat. Chyba, że byście już nas nie chcieli to wtedy rozważymy tą kwestie ale póki co, tworzymy razem wspólnie jakąs rzeszę klawych ludzi i niech tak zostanie :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Holcu :lol:

 

Dlaczego ;)

 

Wszystkim sie to nie podoba :lol: Nie rób tego :lol:

 

Admin nas opuści , nasz kompan :lol:

 

[ Dodano: Pią Lip 28, 2006 07:45 ]

czemu nie opel, bo juz sie przejechałem na jednym, a poza tym nie mogę nic dla siebie wybrać z opla ;)

 

Ja też miałem ze swoją kosiarką :lol: czekam do wejścia nowej Kosiarki i wtedy tylko

zamiana.

 

[ Dodano: Pią Lip 28, 2006 07:47 ]

szeryf, wtedy pojedziemy do Szczecina, będzie się działo, oj będzie, :brawo::mrgreen::hyhy:

hehe

 

Ja37 przyłączam sie :lol: Trzeba Passata wybić :wink:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności