Skocz do zawartości

Meriva A montaż tempomatu


Gość conradus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niestety ciężko o manetkę na allegro...

 

Witam,

Próbuję podpiąć tempomat do merivy 1,7DTI rok produkcji 2005.

4 tygodnie temu udało się znaleźć na allegro w sensownej cenie manetkę - koszt 80 zł+12zł przesyłka. (nowa 249 zł)

Dzięki instrukcji Bada (nick użytkownika, z forum, a nie jakiś magiczny przyrząd) przeprowadziłem z kompa do manetki czwarty przewód (należy zdjąć wycieraczki, osłony podszybia, osłonę kompa i do pinu nr 2 wpiąć przewód, (super pasują do tego celu goldpiny wykorzystywane do połączeń elementów w komputerach stacjonarnych)- czas pracy ok 3 godzin. I teraz sedno....

Szukam życzliwej osoby, która ma doświadczenie i byłaby uprzejma aktywować w mojej merivie tempomat techem lub innym interfejsem. (dotyczy Warszawy i okolic w stronę Piaseczna, Konstancina). Moje próby na pożyczonych interfejsach zawsze kończą się porażką -komp nie może się połączyć z samochodem.

Czy ktoś z Was byłby uprzejmy i pomogły mi zakończyć tę czynność? nie mam już pomysłów co może być źle.

Zainteresowanych dobrym uczynkiem (gratyfikacja do negocjacji) proszę o wiadomość mailową.

Edytowane przez Joncio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w mojej Merivie do manetki dochodzą 4 przewody, tylko nie wiem czy mam czujnik na sprzęgle, i w związku z tym mam pytanie do tych którzy go posiadają, czy jest on widoczny na wierzchu, czy jest gdzieś głębiej i trzeba coś odkręcić żeby go zobaczyć? I jeszcze czujnik ma być jeden na sprzęgle czy na pedale hamulca też?


Już znalazłem, wystarczy zdjąć osłonę nad pedałami i zanurkować pod kierownicę.

Edytowane przez peepe07

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć, dokąd poprowadzić czwarty przewód z manetki, mam Z17DTH i mi brakuje, by móc zbudować system tempomatu w tym aucie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Wszystkich na Forum. Jestem nowym użytkownikiem i mam nadzieję, że zawarte tu informacje i możliwość dyskusji, pomoże mi w eksploatacji moje Mery. Sam również deklaruję pomoc.

Z góry przepraszam za wszystkie wpadki formalne. Nigdy nie korzystałem z tego rodzaju komunikacji, a wiek i umiejętności poruszania się w necie, ograniczają.

 

Temat instalacji tempomatu jest chyba nadal aktualny???

Przeczytałem wszystkie możliwe posty na tym i innych forach, a dalej stoję w miejscu.

W swojej benzynowej wersji silnika Z 16 SE wymieniłem manetkę kierunkowskazów - kostka posiadała 4 piny, czujnik pedału hamulca posiada 4 piny, ale nie ma czujnika położenia pedału sprzęgła ani instalacji do niego. Aktywacja w module silnika i nadwozia przeprowadzona przez dwóch elektroników. System widzi manetkę, licznik posiada wskaźnik tempomatu, a on nie chce "zaskoczyć". Jeden z elektroników użył określenia, że moduł nadwozia go blokuję - być może powodem jest brak czujnika pedału sprzęgła..., żaden jednak nie chce się podjąć instalacji.

Może w ostatnim okresie ktoś uporał się z podobnym problemem - potrafi to wykonać?

Znalazłem ogłaszającego się na OLX teoretyka z Gliwic, ale jak doszło do ustalenia terminu przyjazdu - wycofał się.

Moja determinacja jest duża, dlatego decyzja przyjazdu z Trójmiasta nawet na Śląsk - bez powodzenia.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jednak w mojej Merivie A Z18XE nie ma wtyczki do czujnika sprzęgła, kable wyciągnę sam, jednak mam pewien dylemat.

Na schemacie jeden pin czujnika jest podłączony do urządzania 100 (ECU?)  a drugi pin do jakiegoś 930 (ogranicznik prędkości), co to jest i gdzie to siedzi?

post-31616-0-19755700-1365716305.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności