Skocz do zawartości

wszystko o 3.0 cdti 184 KM


Gość VECTRA 3.0 cdti 08

Rekomendowane odpowiedzi

Gość VECTRA 3.0 cdti 08

Witam.

Od kilku dni jestem posiadaczem pieknego GTSa z 3litrowym silnikiem 184 KM...

poprzedno byłem posiadaczem innego samochodu Bawarskiego producenta i co nieco wiem na tematy związane z eksploatacją tamtej marki ale opla nie miałem....

Chciał bym sie czegoś dowiedzieć o moim samochodzie ale nie mogłem znaleźć na forum jakichś konkretów. Jeśli macie jakieś doświadczenia z takim autem albo chociaż z tym silnikiem.

dodam tylko że mam manuala, a nie automat.

dziekuje wszystkim pomocnym i bardziej doświadczonym. Jak na razie nie mam żadnych problemów i niech zostanie tak jak najdłużej...

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Saab też montował silniki 3.0 jak i 1.9 (te same co w oplach) ale się w porę zmiarkował i wycofał się z montowania silników 3.0 , otóż te silniki mają duży problem z osiadającymi tulejami cylindrów oczywiście chodzi o silniki które mają już duże przebiegi (chodzi o to że problem lubi pojawiać się przy przebiegu 250-300 tys.) a koszt usunięcia tej usterki jest dość wysoki. Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotyczy, Z30DT jest właśnie poprawiony pod tym względem.

no nie wiedziałem...

wydawało mi się że oba silniki to ten sam blok tylko inny osprzęt...

co oni tam poprawili w wersji Z30 w porownaniu z Y30?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dupny silnik. strasznie problematyczny a czesci sa masakrycznie dorogie i tylko na zamowienie. Ori filtr oleju kosztuje krocie w aso po prawie 300 zl. W zamieniku owszem tani ale to taki przyklad tylko. pali wcale nie mało a mocy az tak duzo to nie ma. DOdatkowo jak sie wysypie cos to koszta takie ze szkoda gadac- mam tu na mysli raczej wtryski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VECTRA 3.0 cdti 08

dupny silnik. strasznie problematyczny a czesci sa masakrycznie dorogie i tylko na zamowienie. Ori filtr oleju kosztuje krocie w aso po prawie 300 zl. W zamieniku owszem tani ale to taki przyklad tylko. pali wcale nie mało a mocy az tak duzo to nie ma. DOdatkowo jak sie wysypie cos to koszta takie ze szkoda gadac- mam tu na mysli raczej wtryski.

Dziękuję wszystkim za te cenne informacje(troszke mniesza radość z posiadanego modelu...)

czy ktoś z użytkowników miał przyjemność eksploatować samochód z tym silnikiem( może jakiś fachowiec miał na warsztacie)...

nie wiem jak powinno wyglądać spalanie( mój pali ok 11 po mieście, nie mialem okazji sprawdzić go na trasie) na forum sa bardzo rozbieżne informacje na ten temat.

Bede tez musiał niebawem zmienić olej, jest jakiś polecany przez Was?

Pozdrawiam i dzięki za cierpliwość...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak powinno wyglądać spalanie( mój pali ok 11 po mieście, nie mialem okazji sprawdzić go na trasie) na forum sa bardzo rozbieżne informacje na ten temat.

Bede tez musiał niebawem zmienić olej, jest jakiś polecany przez Was?

Pozdrawiam i dzięki za cierpliwość...

 

Spalanie w głównej mierze zalezy od stylu jazdy. Ja ostatnio trochę zwolniłem i spalanie spadło o 0,5 - 1 l. / 100 ( mowa o mieście ). Jeśli chodzi o olej to albo oplowski Dexos 2 ( do silników z DPF i bez ) albo jakiś inny dobry ( ja polecam Motul lub LM ) ale musisz wiedzieć czy masz filtr DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności