Skocz do zawartości

1/5 zbiornika paliwa i gaśnie. sytuacja powtarza się za każdym razem.


Gość Mystic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja astra gdy ma w około 1/5 zbiornika paliwa gaśnie i dziękuje, już za cholere nie odpali. Sytuacja powtarza się za każddym razem gdy wskazowma dojdzie do podobnego poziomy. Wystarczy dolać oleju napędowego i samochód znów działa bez priblemu. Od razu mowie ze zbiorniczek pod kanapą byl otwierany i filtr, który tam sie znajduje czyszczony. Nie znalazłem podobnego problemu na forum więc proszę o pomoc. Z góry dziękuje ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO są dwie możliwości - albo smok jest źle umiejscowiony (za wysoko) i po prostu wyjeżdżasz dostępne paliwo albo źle jest wpisany indeks wskaźników

 

- ile tankujesz paliwa od 1/5 do pełna?

- robiłeś coś z komputerem? coś aktywowałeś, zmieniałeś ustawienia bądź wskaźniki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie bylo robione z komputerem jak do tej pory. Jedynie co to jest uszkodzony moduł w kierownicy ale to chyba nie ma zadnego zwiazku z tym. Paliwo zazwyczaj jest tankwane do pelna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli raczej nie przekłamuje wskaźnik...

możesz jeszcze powiedzieć jak wygląda sprawa zapalenia auta po tym jak auto stanie - musisz dłużej kręcić, robisz coś specjalnego, czy zwyczajnie tankujesz i jedziesz od razu?

tzn. chodzi mi o to czy auto się zapowietrza, czy musisz specjalnie odpowietrzać.

i jeszcze jedno - przy otwieraniu baku "pustego" słychać jak powietrze zasysa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc sprawa wygląda tak. Gdy samochód stanie nie da się go odpalić od tak poprostu, trzeba psiknąć samostartem w dolot powietrza dopiero samochód odpala. A co do pytania o zasysanie powietrza przy otwieraniu "pustego" baku to nie wsłuchiwałem się bardziej ale raczej nic takiego nie występuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byś zauważył to zasysanie, czyli auto się zapowietrza...

ja bym sprawdził raz jeszcze poprawność zamontowania smoka, pompki paliwa w baku... bo wygląda że gdzieś łapie powietrze i wtedy się zapowietrza...

jak parkujesz? na płaskim czy pod-, z- górki?

 

i jeszcze jedno - uzupełnij proszę profil

Edytowane przez kicaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przerabiałem ten temat kilka lat temu, mnie samochód gasł w czasie jazdy jak miałem około 10-12 litrów w baku. Moja naprawa była raczej prosta i bez żadnych nakładów pienięznych. Przez otwór dostałem się do baku wsadziłem tam rękę zamieszałem przy samym dnie "wymasowałem" wszystkie węże w nim, zamknąłem odpaliłem i autko chasa do teraz. Jak dla mnie musiałem nięć gdzieś zagięty wężyk i po prostu przy tej ilośći paliwa samochód zapowietrzał się.Powodzenia w naprawie :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności