Skocz do zawartości

Zawór paliwa Denso


Gość Bestia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeżdżę do Bosch Service Bytom-Miechowice. Z nimi było różnie, ale w końcu bardzo mi pomogli.

 

Może dać skan tej faktury ? Oczywiście ukrywając ewentualne dane osobowe.

 

Asko są tak daremni, że szok. Raz pojechałem tam Vectrą i pare razy dzwoniłem o poradę, dostępność i ceny różnych części. W Delcie za to stwierdzili, że nie ma czegoś takiego jak zawór SCV i wymienia się całą pompę. Ceny rozrządu też pytałem ... Nigdy więcej.

Edytowane przez Zieger

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadne pismo z ASO poza FV nie ma zadnej wartosci prawnej. ASO to nie rzeczoznawca.

owszem ale z pisemną odmową naprawy gwarancyjnej i fakturą można już walczyć o swoje, a jak koleżanka napisała jest to oszustwo i to na niemałą kwote i to się kwalifikuje tylko na policje.

 

A odmowę z podanym powodem muszą dać na piśmie.

Edytowane przez marmi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odzyskałam kasę :D

Porozmawiałam sobie troszkę z Panią Kierownik Serwisu i wywalczyłam swoje :) Nie było łatwo bo Pan doradca z którym to załatwiałam rok temu strasznie wymyślał, min. próbowano mi wmówić, że to zamiennik , że nawalił podwykonawca itd :)

Natomiast po konsultacji Pani Kierownik z Delta w Chorzowie , okazało się , że i Delta stwierdziła, że... nie wiedzieli , że miałam to na gwarancji, bo by mnie wysłali do ASKO...

Także każdy widze patrzy swojej dupy , mimo , że to właśnie w Delcie mnie wspierali i namawiali , żeby walczyć o swoje..... Jak sie okazało i Delta nie powinna mnie kasować za to tylko porozumieć się z Asko...

Bez komentarza...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość paciek54

Koledzy po pierwsze to jestem kobietą :-D Miło mi :-)

Po drugie, nie pojechałam do Asko bo za każdym razem kiedy tam cos naprawiałam to samochód odbierałam w gorszym stanie :-( np. pojechałam tam z czasem gasnącym silnikiem w zimie przy odpalaniu a jak mi " naprawili " to nie dałam rady do domu dojechać bo na każdych światłach mi gasła ( nie było dopływu paliwa) :-( Tak mi właśnie wymienili zawór. Wkurzyłam się, zawróciłam i pojechałam ich zj... :-) I znów samochód stał tydzień u nich. Teoretycznie, bo jak się okazałao jak tam kiedyś podjechała , że wywieźli mi samochód do Kalet!! Czujecie to? Bez mojej zgody!! Po tygodniu odebrałam auto i prawie rok jeżdziłam na tym lipnym zaworze. Nie dość , że nie do tego silnika to jeszcze żeby im pasowało to podpieli mi na krótko i wisiał na drutach!! Widziałam to bo mi panowie z Delty pokazywali.

Zawór jaki posiadam teraz to a ten który mi załozyli w Asko w Tarnowskich wygląda identycznie tylko ma zła wtyczkę a poza tym do niego przychodzi kostka na końcu a w Asko mi nawet tej kostki nie załozyli!

Delta była po drodze jak tylko zauważyłam , że coś się dzieje tzn. że świeci mi dioda samochód z kluczykiem i tam podjechałam żeby podpiąć samochód do Tech-a. A jak diagnoza się okazała taka a nie inna i zobaczyłam co mi w Asko w Tarnowskich zrobili to zdecydowałam , że na gwarancji naprawię to w Chorzowie no ale podczas demontażu okazało się, że nie tylko było na krótko podpięte i źle zamontowane ale że część jest nieprawidłowa.

Właśnie zaraz się zbieram i jadę do Asko walczyć o swoje bo należała mi się gwarancja Opel ale niestety oryginalną cześć to ja mam tylko na fakturze z Asko :-( To jest zwyczajne oszustwo!!

Samochód mam z 2004 roku i nie jest na gwarancji już. A silnik jaki posiadam to Z17DTH jest to silnik Isuzu :-)

 

Witam.

 

Podaj numer VIN pojazdu to podam Ci oznaczenie zaworu, który powinien być zamonotowany w Twoim aucie.

W tych modelach były montowane dwa rodzaje zaworów w zależności od zastosowanych pomp.

 

Zajmuję się sprzedażą orginalnych zaworów Denso i innych elementów systemu diesla Denso, więc jeżeli podasz numer części z faktuty to zweryfikuję czy jest on właściwy dla tej pompy. Gdyby się okazało że nie jest to sprawa z góry jest wygrana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to sprawa jest już rozwiązana, a po drugie pierwsze słyszę i różnych pompach w tym silniku. Prawda to ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych.Zawór regulacji ciśnienia do Z17DTH występuje jak najbardziej z oryginału do pompy Denso.Nr katalogowy:8 19 185,cena serwis około 820,-.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

 

 

Po pierwsze to sprawa jest już rozwiązana, a po drugie pierwsze słyszę i różnych pompach w tym silniku. Prawda to ?
to zależy o czym mówimy .. wersji silników 1.7 było już kilka .. dlatego też różne były pompy, ale zazwyczaj zmieniało się to wraz ze zmianą mocy silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

No wiec tak .. silnik Z17 DTH to dwie rodziny silników. Do Astry H szły Z17 DTH na systemie paliwowym firmy Bosch. Moc 100 KM. A do Corsy, Merivy, Combo też szły silniki Z17 DTH na systemie Denso. Moc równiez 100 KM. Tak więc patrzac na to z punktu widzenia Z17DTH to są to dwa różne zawory i dwie rożne pompy. Natomiast jezeli chodzi o konkretny model .. to wchodziły pompy z kolejnymi zmianami, ale z tego co pamietam to nie dotyczyły one jakiejś kosmetyki, pozbycia sie ołowiu itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności