Skocz do zawartości

Pompa wody z Corsy D do Corsy C 1.2 16V czy się nada?


topiq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakładam temat, bo takiego nie znalazłem.

Po roku i 4 miesiącach, w pompie wody DOLZ zaczęło się odzywać łożysko, w postaci chrobotania, intensywniejszego przy wyższych obrotach.

Do tego czuć lekki luz na kole pasowym pompy, szczególnie przy ruszaniu góra - dół. Na słuch też hałas z okolicy pompy pochodzi. Jeszcze nie cieknie ale nie chcę czekać aż zacznie i stanie mi w drodze.

Zamierzam się za wymianę pompy wziąć sam, temat o wymianie już znalazłem. Nie widzi mi się wydatek 780 zł w serwisie Opla, nawet mniejszy 250 zł za samą robociznę obecnie także mi się nie widzi. Postanowiłem nie inwestować w nową pompę, bo jak widać, nie zawsze się opłaca. Chcę dorwać używany oryginał z silnika z niewielkim przebiegiem, w dobrym stanie.

Niestety Z12XE czy nawet X12XE wiadomo nowe nie są, łatwiej jest znaleźć pompy do Z12XEP, w końcu są nawet w CD.

Tu moje pytanie w temacie. Nada się? W EPC jest pokazana na grafice. Widziałem na zdjęciach, że różnice są w komorach od wewnętrznej strony. W pompie z czujnikiem w obudowie dwie są połączone i mniej miejsc na śruby mocujące w obudowie pompy. Przynajmniej tak wynika ze zdjęcia takiej pompy na alledrogo.

Przykładowy link do bardzo dobrze wyglądającej pompy od Z12XEP http://allegro.pl/pompa-wody-agila-corsa-astra-1-2-z12xep-2005-i4065053936.html

Niestety od Z12XE pompy wyglądają jak wyciągnięte z zatopionych wraków :niie:

Pewnie poradzicie kupić nową, ale to już ostateczność. Niestety fundusze w tym miesiącu mam wyczerpane, a do roboty czymś trzeba dojeżdżać, póki pogoda do niczego. Moja oryginalna pompa wytrzymała 230 tyś. Więc myślę, że nawet używka z powiedzmy 100 tyś. wytrzyma więcej niż nowa nieoryginalna.

Mam nadzieję też, że mechanik który mi DOLZa zakładał, przypomni sobie gdzie ją kupił lub znajdzie fakturę albo paragon. Była by nowa na zapas.

Pozdrawiam.

topiq

 

Edit. Dodałem grafikę z nowszego EPC gdzie wg VIN mojego auta jest pokazana pompa właśnie od Z12XEP.

post-16457-0-18026900-1395088498_thumb.png

post-16457-0-96416500-1395123818_thumb.png

Edytowane przez topiq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jakby odpowiedź na zadane pytanie w temacie. Nie porównujmy działających części zamiennych do bielizny. Po to istnieją szroty, by można było wykorzystać części z np. wypadkowych aut. Nie piszę tu o tarczach hamulcowych czy klockach ale o normalnej części, która spokojnie może podziałać jeszcze w innym silniku dobre kilka lat. Wspomniałem, że i przy nowych częściach można się naciąć i po roku znów wymieniać na nową. Nie widzę sensu wstawiania znów nowej pompy do silnika o przebiegu ponad 230 tyś. prędzej wymienię cały silnik. A silników też się nowych nie kupuje na wymianę. Kupiłem CC dlatego, iż w założeniu miało to być auto tanie w eksploatacji z dużą ilością używanych części zamiennych na rynku. Nie popadajmy w skrajności, że części to tylko nowe. Więc z całym szacunkiem do pana administratora, ale nie interesują mnie jego osobiste odczucia a odpowiedź na konkretnie zadane pytanie. Czy pompa wody z Z12XEP będzie bez problemu możliwa do zamontowania w Z12XE. Chodzi mi o te połączone komory widoczne na linku z alledrogo, brak otworu na jedną śrubę, za to dodatkowe miejsce na śrubę między króćcem a czujnikiem. Czy wirnik nie jest wyższy? Nie mam niestety możliwości porównania ich fizycznie. Dopóki nie odkręcę, nie mam możliwości zobaczyć, czy obudowa rozrządu jest przystosowana do montażu tych pomp. W sklepie pompy są zazwyczaj na zamówienie.

Wydawało mi się że fora właśnie są po to by wymieniać się doświadczeniem, bardziej zaawansowanych użytkowników z nowymi, którzy dopiero wkraczają w świat opli.

Pozdrawiam.

Edytowane przez topiq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz sobie po numerach do czego dana czesc pasuje

proste jak drut

kazda czesc ma taka mozliwosc

 

kupowanie tego typu uzywek

to wywalanie kasy w bloto

nikt nie da gwarancji na taka czesc

moze pasc za miesiac moze za rok

rozrzadu tez nie wklada sie uzywanego

 

pozwoliles mechanikowi wstawic najtanszy zamiennik

wiec pretensje miej do siebie

tak sie koncza oszczednosci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem mechanikowi wstawić pompę DOLZ, to nie jest najtańszy zamiennik. Zgłosiłem już temat do usunięcia. Zrobiłem wywiad, rozpytałem się po za forum. Dowiedziałem się jakie są różnice w mocowaniu pompy z CD. Do mnie należy decyzja czy wstawiam lekko używaną część czy nową. Pytanie było czy można stosować. Wychodzi na to że nie, bo inna jest obudowa rozrządu. Szkoda, że misja forum polega obecnie nie na pomocy nowym użytkownikom opla a do wypisywania przez administrację złośliwości pod ich adresem. Nie każdy jest specjalistą od części do opla, od tego właśnie są specjalistyczne fora.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje

forum sluzy do pomocy

ale nie do pomocy w rzezbieniu

chcesz to wkladaj uzywki

twoj problem i kasa

moja odpowiedz jest podparta wieloletnim doswiadczeniem

w mechanice i w eksploatacji opli i nie tylko

a sprawdzenie kompatybilnosci czesci

to chwila szperania na necie

nie trzeba byc mechanikiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności