Skocz do zawartości

Corsa C 1.2 problem z olejem po wymianie uszczelki glowicy


Gość lmoonl

Rekomendowane odpowiedzi

wedlug kartki 10W40 ja wlalem gtx 10w40, dodam czego nie dodalem wczesniej ze glosne zawory po rozgrzaniu silnika byly tez przed wymiana uszczelki pod glowica , mialem poprzednio bmw e36 z 2 litrowym silnikiem z vanosem mialem mase wyciekow a olej dolewalem jak juz slychac bylo zawory(auto na dojazdy do pracy) a w corsie jest olej a zawory slychac mimo to .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Układ olejowy to nie tylko miska olejowa ale - kanały olejowe: w bloku silnika, głowicy, wale korbowym, hydro no i pompa olejowa ze smokiem, dlatego nigdy do zera olej ci nie spłynie. Inaczej silnik by się zatarł za 5 - 10 rozruchem.

 

Myślę że to słychać hydro, ja bym zrobił najpierw płukanie, zalał jakiegoś taniego oleju 10w40 i po ok 2-3tkm ponowił operacje, znowu 2-5tkm i wlał taki na jakim chcesz jeździć. Jak dalej będzie słychać hydro - to wymiana (tylko nie te najtańsze bo będziesz mógł poradniki pisać z wymiany hydro).

P/S - Polski K-2 jest też skutecznym preparatem do płukania silników.


Jeszce jedno Preparaty do płukania silnika można stosować przy zmianach oleju jak i normalnych wymianach, wypłukują nagar ale nie wpływa na żywotność motorka ( chyba że jest to już trup)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienielem 3 raz olej wyplukalem specjalnym plynem stukanie na cieplym silniku oznacza pewnie male cisnienie oleju .

Czy demontaż misy oleju jest klopotliwy tzn czy trzeba podnoscic silonik itp .??? mam w planach wyczyścić smoka ktory jest na 90 % zapchany i stad objawy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienielem 3 raz olej wyplukalem specjalnym plynem stukanie na cieplym silniku oznacza pewnie male cisnienie oleju .

Czy demontaż misy oleju jest klopotliwy tzn czy trzeba podnoscic silonik itp . :?: mam w planach wyczyścić smoka ktory jest na 90 % zapchany i stad objawy

No więc szkoda że tak szybko się uwinąłeś z UPG nie sprawdzając hydro, zaworów i prowadnic - zwłaszcza że były zatkane kanały olejowe. Ja myślę że nie powinieneś mieć większych problemów ze zdjęciem miski, ale poczytaj jak się do tego zabrać żeby nie narobić większych szkód. Silniki o większej pojemności mają podobną budowę więc wystarczy poczytać o nich.

Życzę powodzenia Rafał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia skąd w twoim autku były przytkane kanały olejowe, w moim przebieg ponad 250 tkm (jestem n-tym) właścicielem - wymiana UPG, wcześniej uszczelnienie silnika, wnętrze silnika czyste, nieznaczny nagar olejowy w skrzyni korbowej i ściankach misy. Kanały olejowe czyściutkie. Nie wiem na jakim oleju jeździli poprzednicy (myślę że nikt się tym zbytnio nie przejmował). Mnie ze względu na przebieg zaproponowano 15 W 40 i taki pierwszy raz zalałem, drugą wymianę też następnie po lekturze forum, była płukanka i przejście na 10 W 40. W tej chwili już robię piątą wymianę (za 3tkm) i jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuje ze nie zrobilem kilka fotek moze komus by sie przydaly. Sądze ze poprzednik jezdzil na jakims najtanszym mineralnym oleju dosc dlugo po czym silnik zostal zalany np, castrolem 10W40 i wymyl wszystko tak ze pozatykal dodam zeby sprostowac ze zatkany byl jeden kanał nie wszystkie. ten na zdj. zaznaczony na uszczelce glowicy od wałka az po mise . Jezeli po wyczyszczeniu smoka nie osiagne rezultatu wymienię napinacz łańcucha . Jesli to nic nie da sprzeda to auto .

 

http://zapodaj.net/a784dd1cbfd34.jpg.html

Link do fotki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jezeli po wyczyszczeniu smoka nie osiagne rezultatu wymienię napinacz łańcucha .
I co chcesz tym osiagnąć ? Nagraj te stuki , posłuchamy czy mieszczą sie w normie . Te silniki po pewnym przebiegu lubia wydawać takie odgłosy , podobnie jak 1,0 12V .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności