Skocz do zawartości

Głośna klimatyzacja (sprężarka) w Astra H


Gość vBB

Rekomendowane odpowiedzi

Marton10, do warsztatu na sprawdzenie szczelności.

rostex, w czerwcu jak nabijalem miałem dodany środek na sprawdzenie szczelności, pojeżdziłem tydzien i przyjechalem na sprawdzenie i było wszystko ok, zero wycieków

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 lata później...

Odkopię temacik.

Podobny problem z wyciem sprężarki Delphi WA 6993. Posiadam klimatronik. Wg poprzedniego właściciela i protokołu klimatyzacji rok temu zrobiono:

- wymiana tarczy sprzęgła, 

- wymiana koła pasowego,

Dwa tygodnie później zrobiono:

- wymiana chłodnicy, 

- wymiana oringów, 

- wymiana zaworu rozprężnego, 

- sprawdzenie sprężarki na stanowisku testowym,

- napełnienie klimatyzacji.

Na hałas z kompresora stwierdzili, że ten typ tak ma i nie ma się czym przejmować. Na wyłączonej klimie co jakieś 1,5-2 sek słychać takie ni to tarcie ni to skrobanie, może jakaś wibracja. Spróbuję to nagrać z rana . Ale tylko jak kompresor jest zimny, bo jak się wyłączy klimę po dłuższej pracy to jak przestanie wyć, tego jakby tarcia nie słychać. Takie wycie to mogą być łożyska jakieś czy może to jest sprężarka bezsprzęgłowa, bo koło pasowe z tym chyba sprzęgłem (zrywalnym może?) kręci się czy klima załączona czy nie. Może to jakieś zaworki w środku tak wyją? Zielony jestem w temacie jeszcze, bo to pierwsze auto z klimą.

Ciśnienie czynnika wg ScanMyOpelCAN, przy wyłączonej pokazuje ok. 650 kPa, po uruchomieniu dobija do 1400 kPa, więc czynnik raczej nie ucieka. Wiem że te ciśnienie to tak bardziej orientacyjnie niż na prawdę, ale mniej więcej można się zorientować. Klima chłodzi praktycznie kilka sekund po włączeniu czy to rano czy w największy upał.

Znalezienie tej sprężarki graniczy prawie z cudem. Jedną namierzyłem na popularnym portalu aukcyjnym. Wg VIN, u mnie powinna być zamontowana 13124749 jak na fotografii z EPC i tych sprężarek jest multum. Z tym, że właśnie większość zakładów twierdzi to samo, ten typ tak ma, jeździć nie przejmować się. Jak dla mnie jednak takie wycie nie jest normalne. Jednak koszta zakupu czy choćby regeneracji przerażają, a boję się że z nową będzie to samo i tylko kasa w błoto. Jeździć aż padnie, czy jednak przyciskać "fachowców" na regenerację, albo przerobić na jakąś tańszą i powszechniejszą kompatybilną? Może ktoś już miał do czynienia z tym modelem i ona faktycznie tak ma? Przewertowałem kilkadziesiąt tematów podobnych, ale praktycznie nigdzie tego typu sprężarki nie było, a jak już była, to temat zazwyczaj kończył się bez rozwiązania lub wymianą sprężarki na regenerowaną ale bez dalszej historii tej sprężarki, czy chodzi cicho czy po jakimś czasie tak samo zaczyna wyć.

Załączam dziś nagrany filmik z tego hałasu.

https://youtu.be/alUJnmEuat0

klima.thumb.PNG.e0036eacb16202548928cea503f92708.PNG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności