Skocz do zawartości

A12XER pytanie do kolegów z ASO jakie opinie o tym silniku?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Myślę, że za mało wlali. Za młode auto żeby olej żarło.

 

Pocieszyłeś mnie Arku. Mam nadzieję, że się nie przytarł silnik i łańcuchowi to nie zaszkodziło. Będę teraz uważnie się przyglądał czy wszystko OK ze stanem oleju.

 

Na marginesie możne mi odpowiesz czy tam w CD powinna być zaślepka czy mogę ten otwór zakleić taśmą montażowa?

 

http://forum.opel24.com/topic/74508-wieje-zimne-powietrze-spod-regulatora-temperatury-w-kabinie/

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Ostatnimi czasy zauważyłem niespotykane wcześniej zjawisko związane z LPG. Chodzi o to,że po włączeniu silnika-bez znaczenia czy jest on jeszcze zimny czy już gorący gdy już następuje przełączenia na zasilanie gazem w czasie jazdy, daje się odczuć takie jedno delikatne szarpnięcie czy też drobne zwolnienie auta. Występuje to tylko przy pierwszym przełączeniu po włączeniu silnika,póżniejsze wyłączanie i włączanie trybu LPG w czasie jazdy występuje nieodczuwalnie.Wcześniej ta sytuacja nie występowała bądż jakoś mi umknęła dlatego teraz to przykuło moją uwagę.Czy ktoś coś może powiedzieć na ten temat.Z tego co wiem przełączanie silnika na gaz w tego typu instalacjach powinno być nieodczuwalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr fazy ciekłej do wymiany. U mnie też delikatnie coś takiego występuje szczególnie jak zatankowany gaz jest słabszy. Nie jest to wielki problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr fazy ciekłej do wymiany. U mnie też delikatnie coś takiego występuje szczególnie jak zatankowany gaz jest słabszy. Nie jest to wielki problem.

Instalacja fabryczna Landirenzo. Filtr? Hmm... coś szybko by się zużył.Przebieg instalacji jakieś 4,5-5 tys.km.Faktycznie nie jest to jakiś dramat,po za tym drobnym defektem wszystko ''gra i buczy''.Tak myślę,że może to wina niższej temperatury,bo właściwie zaczęło się to zimą.Skoro piszesz Marcin2000,że u Ciebie też tak bywa,może po prostu ten typ tak ma.Mam nadzieję,że nie wróży to jakiejś poważniejszej usterki. :maruda:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim przebiegu nie powinno być żadnych szarpnięć.Lekkie poszarpywania u mnie pokazały się po 40 tys.I widzę że wtryski są zapaprane(do czyszczenia)Zlikwidowałem je przez włączenie rozgrzewania wtrysków programem.

Możesz zrobić jak radzi Marcin (wymienić filtry)

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Meyron

Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie jazdy na LPG.Czy to normalne,że w czasie jazdy na gazie samochód nieco gorzej się wkręca w obroty? Np.przy zmianie biegów, zauważyłem,że jadąc na benzynie wystarczy go rozbujać do 3000 obrotów by dynamicznie bez buczenia silnika wszedł w wyższy bieg.Natomiast na gazie muszę go przycisnąć do 3500 by równo nabrał prędkości miedzy zmianą biegów .Jak to wygląda u Was? Jak wiadomo silniki 1.2 są mułowate,ale czy ta różnica między benzyną a LPG to norma czy coś trzeba w instalacji wyregulować? P.S.W ubiegłym miesiącu byłem na rocznym przeglądzie gwarancyjnym,gdzie został wymieniony jeden z filterków LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności