Skocz do zawartości

Meriva stukanie w zawieszeniu / przekładni / kolumnie kierowniczej


Rekomendowane odpowiedzi

NO cena 250 zeta jest dosyć kusząca. Dzwoniłem do opla w Rzeszowie to regeneracja przekładni z montażem i zbieżnością to coś koło tysiąca sobie życzą. Natomiast w Kraczkowej k.Łańcuta sama regeneracja to koszt około 480 zeta.Także oferta z allegro jest kusząca. Sam jeszcze się waham ponieważ nie mam 100 % pewności że to maglownica. Może kolejny raz pojadę sprawdzić na jakąś stację czy to na pewno nie zawieszenie.Ponieważ to stukanie jest naprawdę męczące momentami jakby koła miały odpaść i przy wolnej jeździe na nierównościach wstyd z kimś jechać. Niby w miarę samochód a tu coś wali jak w starym żuku. Z drugiej strony na kierownicy żadnych luzów, żadnych problemów ze skręcaniem itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz będziedz sprawdzał to zawieszenie, to nie na żadnych szarpakach czy jak to się zwie. Mi tak sprawdzili i było OK, pojechałem 2 dni później oblukac tłumik, podnieśli na podnośniku i od razu luz na kole zauważalny. Jutro odstawiam auto zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz zawieszenie. No i lekkie stukanie jest odczuwalne na tylnych tulejach wachacza oraz na przekładni kierowniczej w rejonie połączenia przekładni z drążkiem kierowniczym. Po konsultacji z znajomym sprawdzę jeszcze chyba te drążki, czyli coś takiego http://allegro.pl/drazek-kierowniczy-opel-meriva-do-06r-wsp-elektr-i1524504201.html Wcześniej szukałem różnych rzeczy na forum ale nie spotkałem się z propozycja wymiany samych drążków bez konieczności regeneracji całej przekładni. A teraz wydaje mi się że to może być to, może po prosto wyrobiły się tam gdzie są te kule czy gruszki czy jak to tam się nazywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:aniolek2:

 

Stuki wyeliminowane :)

 

Wymienione zostały:

 

- końcówka drążka kierowniczego (była lekko guma pęknięta)

- sprawdzona poduszka skrzyni biegów - okazało się że była z lekka rozkręcona, więc luz wyeliminowano

- wymieniona osłona na przegubie wewnętrznym

 

Jazda próbna i jak ręką odjął :)

 

Co ciekawe koleś, który mi to wszystko ogarnął, poinformował mnie jeszcze, że na przekładni mam minimalny, ale to minimalny luz i póki nic nie daje się we wznaki, to szkoda kasy, by to regenerować. Faktycznie jazdę próbna wykonałem i nie uslyszałem żadnego stuku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:aniolek2:

 

Stuki wyeliminowane :)

 

Wymienione zostały:

 

- końcówka drążka kierowniczego (była lekko guma pęknięta)

- sprawdzona poduszka skrzyni biegów - okazało się że była z lekka rozkręcona, więc luz wyeliminowano

- wymieniona osłona na przegubie wewnętrznym

 

Jazda próbna i jak ręką odjął :)

 

Co ciekawe koleś, który mi to wszystko ogarnął, poinformował mnie jeszcze, że na przekładni mam minimalny, ale to minimalny luz i póki nic nie daje się we wznaki, to szkoda kasy, by to regenerować. Faktycznie jazdę próbna wykonałem i nie uslyszałem żadnego stuku :)

brawo Panie!

 

u mnie niestety regeneracja chyba bedzie konieczna - wymienione drazki i dalej to samo wiec pozostje ryzyko kupna lub regeneracja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość krzysiekk

Po wymianie drążków kierowniczych oraz tylnych tulei wahacza nareszcie nastała długo oczekiwana cisza :wesoly: .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

z nowości, poniewaz w piatek zaczeło sie wyłanczac wspoamganie (tylko te 2 razy i do dzis spokój) zamówiłem nowa maglownice i czwartek wymieniam, zobaczymy co dalej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nowości, poniewaz w piatek zaczeło sie wyłanczac wspoamganie (tylko te 2 razy i do dzis spokój) zamówiłem nowa maglownice i czwartek wymieniam, zobaczymy co dalej...

wymienione - błoga cisza - 301 z przesyłka magiel, 480 wymiana z geometrią - inne auto :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienione - błoga cisza - 301 z przesyłka magiel, 480 wymiana z geometrią - inne auto :D

 

gardi1

Powiedz mi jak teraz ci sie spisuje zawieszenie przednie,mozesz mi dac jakies namiary gdzie kupiles ten magiel,ile gwarancji i jaka produkcja?Kurde tez mam luzy na maglownicy,jest to odczuwalne podczas jazdy,a jak bylem na kanale tata krecil kierownica a ja bylem na dole pod autem i trzymalem dwoma rekami za magiel to stuk byl fest odczuwalny.Jezeli mozesz to daj mi znac,tez mysle nad wymiana lub regeneracja maglownicy,pozrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak teraz ci sie spisuje zawieszenie przednie,mozesz mi dac jakies namiary gdzie kupiles ten magiel,ile gwarancji i jaka produkcja?Kurde tez mam luzy na maglownicy,jest to odczuwalne podczas jazdy,a jak bylem na kanale tata krecil kierownica a ja bylem na dole pod autem i trzymalem dwoma rekami za magiel to stuk byl fest odczuwalny.Jezeli mozesz to daj mi znac,tez mysle nad wymiana lub regeneracja maglownicy,pozrawiam.

 

Mi stukało na nierównościach przy wolnej jezdzie - dodatkowo podniesiono samochód i poruszano drazkami - ewidentnie byl stuk

Maglownice kupiłem na alledrogo na tej aukcji

http://allegro.pl/show_item.php?item=1659689055

, co prawda, magiel na aukcji jest do corsy, ale poza allegro, jest możliwość zakupu z 25 miesięczna gwarancją przekładnie do merivy (juz z drazkami), jest to jakis włoski zamiennik ale w obidowie delphi (tylko oznaczenie starte)

narazie wraznie sa poztywne, choc zrobilem jedynie pare kilometrów, ze względu na to ze w miejscu gdzie ustawiali mi geometrie, chlop uszkodzil oslone gumowa (na maglownicy) i teraz bede jechal z rekamacja na wymianę oslony i ponowne ustawienie zbieznosci - narazie nie chce jezdzic za duzo by nie naszło piachu do przekladni.

Ale mogę Ci powiedziec, iz samochód prowadzi się o wiele lepiej, nie wydaje dzwieków jak stary tapczan podczas jazdy nia nierównościach namierzni, nie stuka na kostce brukowej i nie ma się wrazenia że coś się za chwilę urwie..

stary magiel sobie zostawilem, jak bede mial przyplyw gotówki to oddam na regeneracje i bedzie czekała na swoj moment, lub sprzedam,

Patrząc na kupioną przekładnie polecam wymienic gumy osłaniające drązki na te ze starej - są dużo lepszej jakości.

dodatkowo umówiłem się z mechanikami, że za rok przyjdade na sprawdzenie zawieszenia by ewentualnie wykluczyc przobemy z przekładnią i wtedy na rekamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności