Skocz do zawartości

Meriva stukanie w zawieszeniu / przekładni / kolumnie kierowniczej


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marek  N.

Nieco odkopałem temat, ale problem jest cały czas aktualny.

Jestem posiadaczem Merivy z 2008r ok , 1,5 miesiąca. Od samego zakupu po przejeżdżaniu przez poprzeczne nierówności- zwłaszcza z niewielka prędkością coś stukało.

Mimo przesmarowania silniczka wspomagania, poprawa nie nastąpiła . Zacząłem zbierać na nową maglownicę.

Jednak na wszelki wypadek pojechałem na szarpaki , powiedziałem, że cos mi stuka z przodu - diagnosta wiedział, na co zwrócić uwagę. Mimo ze wszystko było ok podniósł do góry przednia oś i uderzył w osobę ręką= stuknęło , po dokładnym przyjrzeniu sie źródłem stukania okazały się klocki hamulcowe.

Dziś ściągnąłem koło i jak się okazało miałem źle założoną sprężynę naprężającą gniazda mocujące klocki.

Przejechałem ok 15 km i naprawdę stukanie ustąpiło, więc warto zainwestować 30zł za szarpaki, bo samemu obstawiając, co puka możemy wymienić pół auta.

 

Pozdrawiam Marek N.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Michał27

Witam ...Jestem od niedawna posiadaczem Merivy 1.6 16v...Posiadam podobny problem,stuki w przednim zwieszeni.Na przeglądzi bardzo wnikliwie zostało sprawdzone zawieszenie i jest ok...Zastanawiam się czy moze jest to win góm na stabilizatorze??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość zbyszek-z23

Witam, drążek kierownicy wymieniony(ponoć miał luzy) stuki nadal słyszalne. Sprawdziłem auto na stacji diagnostycznej i okazało się, że winna jest przednia dolna poduszka silnika. W poniedziałek jadę na wymianę tak więc napiszę jaki jest efekt. A stuki z tyłu przy okazji wizyty auta na podnośniku zlikwidowałem sam okazało się, że wydech spadł z dwóch gum go trzymających. :rotfl:

Edytowane przez zbyszek-z23

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważaj na przekładnie, po wymianie drazków kierowniczych ona się rozstukała - regeneracja - i wreście jest cicho - nie wierzyłem ze zawieszenie mery moze tak przyjemnie pracować :) teraz walcze z lekkimi draniami kierownicy powyzej 120km/h

Edytowane przez gardi1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek-z23

Witam, drążek kierownicy wymieniony(ponoć miał luzy) stuki nadal słyszalne. Sprawdziłem auto na stacji diagnostycznej i okazało się, że winna jest przednia dolna poduszka silnika. W poniedziałek jadę na wymianę tak więc napiszę jaki jest efekt. A stuki z tyłu przy okazji wizyty auta na podnośniku zlikwidowałem sam okazało się, że wydech spadł z dwóch gum go trzymających. :rotfl:

Niestety nie pomogło :< Szukam dalej. Coś mi mechanik mówił o sworzniu zwrotnicy, może to ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

uważaj na przekładnie, po wymianie drazków kierowniczych ona się rozstukała - regeneracja - i wreście jest cicho - nie wierzyłem ze zawieszenie mery moze tak przyjemnie pracować :-) teraz walcze z lekkimi draniami kierownicy powyzej 120km/h

gardi1 mam pytanie. Sam wymieniałeś te drążki?Ja jak widzę mam do wymiany lewy.Minimalne luzy,Ale na wertepach klepie.Myślę o wymianie tego drążka.Ale dostęp do lewego jest kiepski.Myślę o kupnie klucza do drążków.Czy się opłaca go kupić czy lepiej dać do mechanika.A może ty masz jakiegoś konkretnego.Odemnie do tychów jest 25km dam radę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem to nieautoryzowanej stacji obsługi typu Qservice - z tego względu że trzeba geometrię ustawić

Na jakiej ulicy i jakie koszty? Czy wyjmowali przekładnię do wymiany drążka?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

teraz walcze z lekkimi draniami kierownicy powyzej 120km/h

 

 

gardi1 jeżeli chodzi o drgania to u mnie się skończyły gdy wymieniłem poduszki amortyzatorów i łożyska na Macpersonie.Też mi trzepało od 120 wzwyż a teraz jest spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności