Skocz do zawartości

Meriva stukanie w zawieszeniu / przekładni / kolumnie kierowniczej


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maniek81

Witam,

 

Tez mam problem z tymi stukami przy prędkości 10-30km/h. Calutkie zawieszenie sprawdzone i nic nie wykryto, więc chyba trzeba przesmarować to słynne EPS. Muszę tylko znaleźć kogoś kto to zrobi w Gnieźnie lub okolicach, bo ja totalny laik jestem :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie to też widzę nie omija. Zawiszenie przednie sprawdzone i podokręcane wszystko co się da, a stuki jakby jakiegoś wahadła, pręta (opisowo) obijącego w tulei. Mocno bujając karoserią też to słychać. Obawiam się w moim przypadku smarowanie może nie pomóc, bo ponoć w rocznikach wyższych niż 2006 (mój 2008) już fabrycznie stosują więcej smaru. Mam nadzieję, że to nic z układem kierowniczym. No nic warsztacik. Możecie polecić kogoś doświadczonego w tym problemie we Wrocławiu? Thx!

Edytowane przez daro
usunąłem zbedny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek81

Obawiam się w moim przypadku smarowanie może nie pomóc, bo ponoć w rocznikach wyższych niż 2006 (mój 2008) już fabrycznie stosują więcej smaru.

 

Chcesz powiedzieć, że w tych rocznikach usterka nie wystepuje, bądź występuje rzadziej? Ja mam rocznik 2007 i objaw taki jak ten cały czas wałkowany w temacie. Być może jutro coś będę wiedział więcej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasa1979

Maniek81

Smarowanie EPS jest prosta sprawa,tez pierwsze myslalem ze to skaplikowane,ale spoko bierz sie do roboty bo naprawde warto,poczytaj na forum jest dokladnie wszystko opisane krok po kroku jak to zrobic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest po wnikliwym przegladzie zawieszenia. Staty i niestety, ale wszystko OK. Jedyne co, to leko już zużyta tylna poduszka skrzyni begów, ale to raczej nie stuka. Przesmarowali też ESP. Stukać nie przestało, ale ustały równiez upierdliwe "trzaski i chrobotania" z kierownicy. Wygląda na to, że to musi być gdzieś wyżej,np. w nadkolu. Te stuk słychać nawet jak auto stoi i się go solidnie pobuja, albo podczas uruchamiania silnika. Cholernie mnie to zaczyna wkurzać. Zostaje mi jeszcze chyba tylko fimowe ASO :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek81

To może u mnie też poduszka od skrzyni, bo przy uruchomieniu silnika, taki lekki krótki stuk słyszę. Jak sprawdzić na szybko taką poduszke by być pewnym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek81

EPS przesmarowany, niestety u mnie nie to :(

 

Pozostaje jeszcze sprawdzić łożysko, amortyzator, poduszke szkrzyni biegów...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Ostatnio nie jeżdżę za wiele, ale jeśli tylko gdzieś jadę, to nasłuchuję tych stuków. Co zauważyłem, to tyle że pojawiają się też podczas troszkę energiczniejszego ruszania i czasami przy ruchach pedała sprzęgła przy wolnej jeździe. Ktoś cos typuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbo podczas uruchamiania silnika

 

no to ta poduszka

 

Sprawdzałem i niestety to nie poduszka. Przynajmniej nie ta. Biorę to póki co na przeczekanie. Może pokojażą mi się fakty podczas dłuższego użytkowania i do czegoś dojdę (albo samo odleci :confused: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności