Skocz do zawartości

Nie odpala po nocy w ciągu dnia tak


Gość Drakensang_bcz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Drakensang_bcz

Witam!

 

Odświeżam temat poniważ nie udało się rozwiązać problemu samemu.

 

Auto po nocy kręci próbuje zapalić ale nie daje rady. Po około 8 godzinach na słońcu (10 C) autko odpala. Jeżeli uda się odpalić rano to później np. po 1 godzinie autko odpala. Problem pojawia się po dłuższym postoju. Sądzę że jak przyjdzie wisna/lato problem zniknie dlatego zależy mi na wykryciu błędu wcześniej.

 

Wymieniona była pompa paliwa na nową i czujnik położenia wału korbowego na nowy (sądziłem że to może być przyczyna).

Na komputerze u specjalisty brak błędów.

 

Co mógłbym jeszcze sprawdzić zanim go oddam do mechanika.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odświeżam temat poniważ nie udało się rozwiązać problemu samemu.

jak odświeżasz jak to nowy temat?

 

auto się zapowietrza? przy otwarciu baku zasysa powietrze?

czujnik temperatury dobrze pokazuje?

kable, świece czyste i sprawne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Drakensang_bcz

A sorka bo już kiedyś pisałem o tym problemie tylko w innym temacie.

 

Spece powiedzieli że dobrze pokazuje czujnik temperatury.

 

Przy otwarciu lekko zasysa powietrze tzn. słychać.

 

Świece to były wyjmowane suszone itd. (ale nie były wymieniane na nowe bo teoretycznie 10tys. km temu były wymienione - ifno od byłego właściciela).

 

Z tego co widać brak iskry na 4 cylindrze a po ogrzaniu autka iskra się pojawia (listwa zapłonowa jest podmieniona a po zamianie kabli iskra znika na innej cewkce więc listwa sprawna).

 

Komputer był już do lodówki wkładany i raczej go bym nie obwiniał. Kabel od kompa do listwy zapłonowej sprawdziłem jest ładne przejście. Ale czy możliwe by było aby jakiś element nie dawał sygnału na 1 cewkę a na inne dawał? Nie wliczając sterownika (zakładam że on jest ok).

 

Latem problem znika jak ręką odjąć.

Edytowane przez Drakensang_bcz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego świece to nie jest duży wydatek więc pierwsze by poszły nowe, dał ci sprzedawca fakturę z przebiegiem że bezgranicznie ufasz, powiedzieć można dużo. Listwa może mieć wadę, i zimna nie daje iskry (elektronika).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Drakensang_bcz

Kolego świece to nie jest duży wydatek więc pierwsze by poszły nowe, dał ci sprzedawca fakturę z przebiegiem że bezgranicznie ufasz, powiedzieć można dużo. Listwa może mieć wadę, i zimna nie daje iskry (elektronika).

Świece sprawdzone i listwa zamieniona. Nie ma mowy o błędzie. Na dwóch listwach w tym samym miejscu znika iskra nawet przy innych świecach. Coś innego się w tym aucie oziębia. Wtyczki przeczyszczone w sumie pomysły się kończą. Szkoda do mechanika dawać z taką pierdołą ale może on da radę.

Ok muszę oddać trochę racji koledze "rafalgrzegorz". Wczoraj podgerzałem świece i autko odpaliło bez problemu. W sobotę zakup nowych świec i mam nadzieje że rozwiąże się problem. Pozdro.

A tak przy okazji do mojego modelu jakie będa odpowiednie świece? Ja mam 2 elektrodowe ale jaki rodzaj to nie wiem.

 

Takie mam: http://www.opel-shop.pl/product_info.php?products_id=1100

Edytowane przez Drakensang_bcz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Drakensang_bcz

Dzięki za linki nie mniej chyba nie mogę sobie 4 elektrodowej dać tak w ciemno. Sądzę że dla danego silnika są dedykowane świece ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedykowane pod silnik masz w drugim linku.

Ja stosuję w X22XE z lpg - NGK nr 23 seria V-line - są wzmocnione o wydłużonej wytrzymałości, nie narzekam na ich działanie a stosuję od dawna tej firmy świeczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Drakensang_bcz

He jak to stacyjka? Jak podgrzeje świece w piekarniku to autko odpala od ręki. Ale jest zonk założyłem dziś nowe świece a auto nie odpala. Podgrzanie świec pomaga. Jakieś propozycje??? Bo ja się zastanawiam czy wilgoć albo coś i tak w ogóle wydaje mi się że pali tylko na 3 gary. Na nowych świecach widać bo ostatnia jest jak nowa... ehhh. Ale dziwne bo pamiętam że na -2 też udało się miesiąc temu odpalić auto bez podgrzewania świec.

Edytowane przez Drakensang_bcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności