Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwoniełem do firmy Davanti (Bytom) i dostałem propozycje w cenie 2550z butlą w kole zapasowym i zawór gazu przy wlewie benzyny:

 

- Stag4 plus

- reduktor R01 czarny do samochodów o mocy do 110kW / 150KM (mój silnik jest 100KW / 136KM gazownik twierdzi że czerwonego nie ma potrzeby montować może i wie co mówi sam nie wiem)

- listwa AC W01 niebieska

 

I co o tym sądzicie czy to jest dobry zestaw?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

sterownik ok, (Davanti nie montuje chyba lpgtech, szkoda bo są tańsze a często też lepsze od staga)

reduktor też ale z tymi reduktorami jest czasem loteria (sam mam taki u siebie)

listwa ac w01 jest ok, ale ja bym wolał barracudy - spytaj ile więcej by to Ciebie kosztowało i podejmij decyzję.

 

Generalnie zestaw który Ci proponuje jest ok i nie można mieć do niego zastrzeżeń a i cena ok.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do listwy to jak rozmawiałem gazownik odradzał mi hany czy też barracudy ze względu na cenę bo jeśli te ac w01 padnie to wymienia mi całość czyli wszystkie 4 wtryski w cenie okolo 370zł (cała usługa tyle kosztuje) a hany czy też barracudy nie zaleca wymiany pojedyńczych wtrysków choć wiadomo jak się uprzesz to wymieni jeden czyli ten co padł i koszt jednego wtrysku z hany to około 200zł podobna cena a może ciut drożej barracuda wychodzi. I podczas rozmowy powiedział tak niech się pan zastanowi dobrze bo jeśli ochodzi o przegieg na tych trzech listwach jest podobny czyli około 100tys natomiast koszty naprawy czy też wymiany jest znacznie większy. I w sumie przyznałem mu racje ale może to ty masz racje proponując barracude :-) Sam już nie wiem :-) A co do reduktora to bladego pojęcia nie mam jaki by dać inny w sumie nic innego mi nie proponował ponieważ jak on to powiedział moje auto jest tak popularne że taki zestaw jaki teraz mi zaproponował (miał chyba na myśłi ilość jaką montował z takim zestawem) nie powinien mi sparwiać kłopotów. Więc nie wiem co dalej robić zaufać mu i niech mi to montuje czy jeszcze faktycznie coś zmieniać ale wiadome że cena automatycznie idzie do góry :( No ale jeśli mam mieć problemy to wole dac 150-200 zl wiecej i nie mieć kłopotów.

Pisałeś że masz taki reduktor czy masz jakieś z nim problemy?

Edytowane przez Angel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem to tak wiadomo jakie ceny są w serwisach, wymiana tam kosztuje sporo, ale bez przesady...

Jak się ma cena 370 zł za wymianę listwy AC W01 do 170zł ceny za którą Ty ją możesz sam kupić(gazownik płaci za nią pewnie max 130zł)?

Jak się ma cena 200 zł za pojedyńczy wtrysk Barracuda gdzie kosztuje on 75zł a można dostać jeszcze taniej.

Wtryskiwacze możesz zawsze sam wymienić po gwarancji (naprawdę nie ma z tym dużo roboty a sporo zostaje w kieszeni jak widzisz), bo w czasie gwarancji Ty tylko płacisz za filtry podczas przeglądów okresowych.

 

Poza tym jak cokolwiek padnie to jest jeszcze gwarancja, prawda?

Na listwę AC W01 jest 24 miesiące gwarancji bez limitu kilometrów - zrobisz w tym okresie minimum 50 tys km - szczerze wątpię.

Na Barracudę jest 100tys km gwarancji bez limitu lat (czyli pewnie 5lat).

Reasumując zastanów się co będzie lepsze dla Ciebie - dodam tylko że baracuda jest obecnie najlepszym i najtańszym wtryskiem w klasie tzw średniej.

Ale żem Ci warsztat podesłał teraz samemu mi głupio...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktyczne patrzyłem ceny i gość strasznie dużo zawyżył te ceny :( Co do serwisowania to co 10tys km i koszt 130zł i gwaranja producenta jest 2 lata a jeśli się zdecyduje dalej serwisować w Davanti to będzie o rok przedłużona czyli łącznie 3lata gwarancji. Kurcze zadzwonie do nich jeszcze raz i zapytam o ile wzrośnie cena jeśli będę chciał jednak z Barracudy. Tylko pytanie do ciebie czy zmieniać tylko tą listwe a reszta niech już zostanie tak jak mi proponowali (czyli sterownik i reduktor)? Bym zapomniał dzwoniłem jeszcze do drugiego warsztatu Davanti w katowicach i ten sam zestw zaproponowali mi z taką różnicą że listwa inna ta mocniejsza czyli AC W01 BFC nadal w tej samej cenie czyli 2550zł. A co do listwy Barracudy to są jakieś różne rodzaje czy tylko jeden bo nie będę wiedział jaką wybrać. Patrzyłem trochę na necie i tak jakby był tylko jeden rodzaj (http://www.lpg.auto.pl/index.php?stat=info&id=659 to chyba o to ci chodzi i cena jest za komplet wtrysków czyli 4sztuki czyli dzieląc na 4 wychodzi około 81zł za sztukę). Ta mocniejsza listwa AC W01 BFC według producenta ma wytrzymac 100tys. km. Wiem że strasznie to wszystko pisze ale taki już mam rozczepany charakter.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtryskiwacze zmień reszta jest ok.. Barracudy nie w listwie tylko poproś o pojedyńczy montaż na kapturkach/trójnikach.

Cena za całość powinna wyjść około 2700-2800 ale w tym momencie masz naprawdę konkretną instalację LPG - bo oszczędzamy na lpg a nie na instalacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem jeszcze do innego warsztatu http://www.motobajczyk.pl/index.html (mam bardzo blisko to tego warsztatu i 2 kolegów z pracy tam zakładało i są zadowoleni) i po bardzo długiej rozmowie pytając mnie ile lat mam zamiar jeździć tym autem i ile km rocznie (4lata, max1400km rocznie). Facet zaproponował mi sterownik stag 4, reduktor Zavoli lub KM silver do wyboru i do tego wtryskiwacze valteka typ 30 :( o ile dobrze zrozumiałem, twierdząc że nie ma sensu nic z wyższej półki montować i przepłacać bo okres 4 lat to wszystko powinno działać bez problemu chyba że pech ale w przypadku valteka koszt ewentualnej wymiany będzie wynosił 250 zł na gotowo (nie pamiętam dokładnie ceny ale było dość niska) i cena by było 2300zł. W przypadku barracudy koszt 2500zł. I jeszcze coś mówił o listwie Matrix że niby też godne polecenia. Co do listwy AC W01 BFC nie montuje tego u siebie ale jak powiedział klient nasz pan co sobie zażyczę to założą. I co teraz mam z tym fantem zrobić? Mam jeden wielki mętlik w głowie i wiecej pytam gazowników tym trudniej mi zdecydować :( Raczej kolego zrezygnuje z firmy Davanti ze względu na odległość i będe zakładał w powyższym tylko kurcze co ehh głowa mi pęka od tego kiepski harakter i wychodzi brak zdecydowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 200 więcej zł zamontuj barracudy.

z valtekami jest tak że lubią się strasznie im wydatki rozjeżdżać i trzeba je dosyć często kalibrować, wg mnie dopłata 200 zł to nic a masz spokojną głowę.

Co do reduktora to zavoli jest bardzo dobrym reduktorem z tym że spytaj go czy będzie go przerabiał znaczy usuwał tam bodajże 3 sprężyny którę powodują problemy z reduktorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności