Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu


Gość Stasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Sory za elokwencję wypowiedzi niestety nie posługuje się żargonem mechaników więc napisze normalnie o co mi chodzi :)

W moim "Asterze" trzeba wymienić rozrząd piszę trzeba bo takstwierdził mój brat ja tam takiej potrzeby nie czuje :) No może poza tym ze ostatnio faktycznie jeździ bardziej jak czołg niż jak samochód tzn. wogólenie ma mocy i silnik ma niezdrowy głos nie ważne szczegóły... czy ktoś mi powie ile bedzie mnie taka wymiana kosztować na ceny Warszawskie? razem z wymianą oleju filtrów przy tym itp.

Z góry dzięki wszystkim pomocnym

 

Biedne dziewcze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same części nie są zbyt drogie, natomiast robociznę to już trzeba na miejscu sprawdzić.

Tu masz link do zestawu - http://allegro.pl/rozrzad-ina-pompa-opel-astra-f-g-vectra-a-1-7-d-td-i5325448660.html

Tylko mała aluzja, może mechanik/ zakład mechaniczny w którym będziesz robić ma lepsze ceny na ten sam zestaw (mają upusty + gwarancja na papierze). Nie wszyscy chcą robić z powierzonych materiałów/części.

Ale ogólnie twoje autko chyba wymaga większego przeglądu, rozrząd wszystkiego nie załatwi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kogoś ze znajomych popytać o jakiś polecany warsztat/mechanika i wszystko z nim uzgodnić, umówić się na robotę i ewentualne koszty.

Roboczo - godzina na terenie kraju, czy nawet dzielnic miasta jest różna i waha się od 100 do nawet 300zł/h, więc takie rzeczy warto wcześniej uzgodnić np: ile kosztuje rozrząd z wymianą, przegląd autka, wymiany płynów eksploatacyjnych itp.

Druga sprawa, im częściej robisz jakieś przeglądy tym wcześniej można zaradzić takim przygodom jak z paskiem klinowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko mała aluzja, może mechanik/ zakład mechaniczny w którym będziesz robić ma lepsze ceny na ten sam zestaw (mają upusty + gwarancja na papierze). Nie wszyscy chcą robić z powierzonych materiałów/części.

 

Nawet jak bedzie chciał robic na powierzonych, to moim zdaniem nie warto.Lepiej niech mechanik kupi nawet drozej, ale niech wezmie ryzyko ewentualnej reklamacji na siebie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się z tym zgadzam co pisze Marek, ale chyba ten zestaw jest z tych lepszych, wkleiłem tak poglądowo (pasek, rolki i pompę).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez polecam INA.Ostatnio wymienalismy w ZA rozrzad tej firmy.Zdemontowany był GM ale malutkimi ilterkami tez wybite INA, czyli INA robi dla GM.

Na obu (nowym i starym) rzadko widziany napis: Made in Kanada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytam tylko .. nie chcę podważac czyjejś wiedzy .. ale jezeli sie na tym nie znasz .. czy to nie mechanik powinien określić co trzeba zrobić? .. owszem wymianę rozrzadu mozna zaplanowac z uwagi na wiek lub przebieg .. i jezeli auto ma spełniony ten parametr to ok .. ale jak piszesz, że silnik nie ma mocy i ma niezdrowy głos, to wydaje mi sie, że to nie koniecznie musi być (i raczej nie bedzie) rozrząd. Dlatego uwazam, że najlepiej zapytać mechanika .. on powie co potrzeba zrobić.

Potem możesz tutaj napisać co on mówił .. a my postaramy sie powiedzieć czy czasami nie naciąga Cię za wiele. Popytaj znajomych .. o dobrego mechanika .. a nie wymieniacza części. O takich cięzko ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności