Skocz do zawartości

Klekot przy odpalaniu, Opel Corsa D 1.2


KidoJaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się Was drodzy forumowicze poradzić w sprawie mojego przypadku, a jak wiadomo każdy jest inny, także pozwoliłem sobie założyć temat. Moje autko to Opel Corsa D 1.2 16V z 2007 a problem dotyczy tego zgrzytu jaki występuje w pierwszych 2-3 sekundach po odpaleniu jak i również jego dalszej pracy. Czuje, że coś jest z samochodem nie tak bo chodzi jak diesel. Raz jest to mocniej odczuwalne, raz mniej. Zauważyłem, że głośniej pracuje i tak jakby nie równo. Ospale wkręca się na obroty a z wydechu słychać nierównomierne pierdzenie. 45tyś km temu był wymieniany rozrząd(napinacz, łańcuch, ślizgi) prawdopodobnie bez kół zębatych firmy SKF. Samochód wtedy prawie szlag już trafił bo łańcuch mocno szurał po obudowie. No ale odratowało się go. Dźwięk przy odpalaniu nadal pozostał ale na gorącym silniku było cichutko. Samochód jeździł na Mobilu 5w40, później gdy zaczęło znowu coś klepać po jakimś roku od wymiany, pojechałem do innego speca i teraz już wiem jaki zrobił błąd i na słyszalne prawdopodobnie popychacze zalał olej Elf 10w40 by je wyciszyć(zapewne taki bo pisało na nim że wycisza hydraulike. Jeździłem tak 2 lata oczywiście wymieniając u tego samego gościa ten olej. Oddając do innego mechanika, ten by przedłużyć żywot samochodu zalał Motula 5w30 dexos2 ale twierdzi, że rozrządu nie słychać i ten terkot to coś od podstawy filtra oleju. Moim zdaniem się myli. Czy jest mi ktoś w stanie słysząc tę pracę silnika dać jakąś wskazówkę co w silniku nie gra i co robić? Zależy mi na usunięciu tej usterki.

 

Tutaj wstawiam filmik z jego pracą

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie jak robić to hydraulika + rozrząd za jednym zamachem? Ale czy aby hydropopychacze tak mocno stukały zaraz przy starcie? Przejrzałem to forum wzdłuż i wszerz i myślałem, że to napinacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos podczas przeglądnięcia forum przeczytałem, że naprawiasz samochody w Martechu w Siemianowicach Śląskich. Ja jestem z Jaworzna, będę miał zamiar zjawić się u Was. Czy udzieliłbyś mi rąbka tajemnicy i podał przybliżony koszt naprawy oraz jak długo trzeba czekać na termin. Nie ukrywam, że przekonujesz mnie swoją wiedzą znajomości tych silników.

Edytowane przez KidoJaw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności