Skocz do zawartości

Wypadanie zapłonu Opel Astra 1.6 16V 2002r. Z16XE


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 343
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Anonymous

dzisiaj wyjechałem z garażu zrobiłem ok 2-3 km i przy dodawaniu gazu zaczyna świecic check i oczywiście silnik lekko się robi mułowaty przy dodawaniu gazu.. czyli załapałem wypadanie zapłonu.. jadąc wyłączyłem zapłon i po chwili (1-2 sec) załączyłem z powrotem, odpaliłem (cały czas jadąc ok 50-60km/h) i jak ręką odjął, żadnego zamulania silnik żwawo pracuje.. niestety błąd w postaci swiecącej lampki pozostał, ale po przejechaniu ok 12 km wyłączeniu silnika i włączeniu go kilkukrotnie na tej trasie kontrolka zgasła.. nie wiem czy moje przygody przybliżą nas do odgadnięcia tajemniczego wypadania zapłonu w samochodach opla http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif ale zaczyna sie z tego robić schemat.. silnik zimny, przejechanie kilku kilometrów, załapanie wypadania, wyłączenie silnika, po włączeniu problem mija..

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie eco.

Coś ci się dzieje na 3 cylindrze.

Niekoniecznie z iskrą, może się wtrysk zawiesza, może zmierz na nim kompresje.

Ale cewkę też warto podmienić na próbe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kompresja to nie to.. bo było by cały czas żle.. cewka podmieniona i też się zdarzało.. a podmianę wtryskiwacza mam w planie ale z pewnych względów musi poczekać.. zauważyłem że częściej sie to dzieje przy niższej temp.. u mnie się to zdarza raz na miesiąc czasem częściej..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

tak się nie śmiało wtrącę syn miał takie objawy i okazało się że na złączu z tą cewką jeden kabelek był pęknięty w pancerzu więc może i tu jest tak właśnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może okablowanie wtrysku?

Ten błąd 0303 wskazuje na 3 cylinder.

Opis błędu każe sprawdzić wszystko, od kompresji zaczynając na kompie kończąc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Witek1952

Witam serdecznie. To samo miałem z Octavią. Wiem , że to inna marka ale zapłon działa podobnie. Serwis skasował dwa razy po 1400 zł i auto dalej nie paliło na pierwszy cylinder. Też bredzili o zaworach . Padł przewód sterujący zapłonem tego cylindra. U Ciebie to jest

1. cylinder B 33 i B49 w komputerze i C w kostce modułu.

2. cylinder B2 i B18 w kostce komputera i B w kostce modułu.

3. cylinder B1 i B 17 i A

4. cyliner B 34 B50 i D

Musisz odłączyć akumulator, wyciągnąć kostki z komputera i modułu zapłonu. Omomierzem sprawdź kable tak jak podałem. Mają mieć poniżej 1 om. Jak znajdziesz uszkodzenie to możesz go zastąpić dodatkowym przewodem. Mi się udało czego życzę i Tobie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witek nie bardzo wiem co masz na myśli mówiąc o "przewodzie sterującym zapłonem", jeśli uszkodzenie byłoby "na stałe", zlokalizowanie nie byłoby problemem.. problemem jest to że usterka znika np po wyłączeniu i włączeniu ponownie silnika, wg mnie sugerowałoby to jakąś przypadłość elektryczną. kabelki może niekoniecznie będą problemem ale wszelkie złącza elektryczną pewnie mogą być.. no i to że czesto sie to dzieje w okresie jesień, zima gdzie temp są niskie.. z opisów problemu w tym dziale wynikało że problem znika latem.. za krótko mam samochód aby się na ten temat wypowiedzieć w moim przypadku... więc puki co jeżdżę, kasuje błedy co jakiś czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności