Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna jestem posiadaczem astry II z silnikiem z14xe. Po zakupie zauważyłem niska temperaturę silnika po przejechaniu 30 km (na dworze około 0 stopni) na wskaźniku tem silnika poniżej 80 stopni. Podejrzenie oczywiście padło na termostat. Zakupiłem nowy przeznaczony do tego modelu firmy FEBI. Po wymianie takie same rezultaty. Zrobiłem trasę ok 40 km i temperatura na poziomie 70 stopni może trochę więcej. Gdy odpaliłem silnik na postoju osiągnął temperaturę ok 86 stopni, dopiero zasłonięcie połowy chłodnicy kartonem spowodowało, że podczas jazdy temperatura utrzymuje cię w połowie pomiędzy 80 a 90 stopni. Czy moze być to wina czujnika temp. Termostat wymieniony nowy kosztował 70 zeta i go nie podejrzewam. Co może być przyczyną takiego stanu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Że nowy nie znaczy że dobry.Przed wymianą zawsze powinno się sprawdzić w garnku z wrzątkiem czy się otwiera.

Czujnik możesz pomierzyć.Poszukaj na forum są parametry w różnych temp..

Możesz się podpiąć pod Opcoma i sprawdzić jak pokazuje Opcom a jak wskaźnik.

Co do termostatu to też na forum jznajdziesz jak sprawdzić kiedy się otwiera.

Na zimnym silniku po odpaleniu gdy wskazówka zacznie się dźwigać z pierwszej kreski chwytasz za rurę od termostatu i jeżeli jest ciepła to termostat.

Edytowane przez adam1954

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temperatura na liczniku i temperatura z elm 327 są zbliżone więc nowy termostat zakupiony łącznie z obudowa może być zepsuty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czemu nie.Może się za wcześnie otwierać albo jest zacięty w pozycji uchylonej.

Co to za Elma masz.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie chyba dopiero 4 termostat działa dobrze, więc nowy nie zawsze = dobry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z mojego doświadczenie - też 4 sztuki na półce i tylko jedna sprawna - sklep u znajomego więc miałem okazję od razu na miejscu sprawdzić działanie termostatów - 3 sztuki wróciły do hurtowni - wahler już nie jest tak idealny (pewnie poszły na inne sklepy).

Myślę że dużo jest termostatów wyprodukowanych dość dawno (handlowcy zapewne wykupują leżaki magazynowe i dlatego takie efekty).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wynika z tego, że chyba będę musiał kupić kolejny. Jakiej firmy polecacie, ponieważ na FEBI'im się ewidentnie przejechałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczytaj co polecają do twojego autka i przed założeniem zrób próbę.

Nie montowany można wymienić w sklepie.

Już chyba pozostaje tylko behr - http://www.autodoc.pl/behr-thermot-tronik/7006128

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na porządnych termostatach jest wybijana data produkcji.

Nie wiem co w tym Febim jest za te 70,- skoro dobry termostat w hurcie zaczyna się od 120,-.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi