Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Opla Astrę IV z silnikiem 1.6 180km i zauważyłem dziwny dźwięk przy jeździe na 3 i 4 biegu takie dziwne szumienie inna praca silnika na pozostałych biegach dźwięk silnika jest prawidłowy, odgłos jest trochę silniejsazy przy odpuszczaniu pedału gazu. W dniu wczorajszym wymieniłem olej skrzyni biegów na total transmission gear 8 wlałem 2,6 litra ale poprawy nie widać a zwłaszcza słychać. Co morze być przyczyną takiego dźwięku tylko na 3 i 4 biegu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam - na wiosnę ktoś robił i podał kaskę jaką włożył w remont - poszukaj na forum ta skrzynia była montowana w kilku modelach opla.

Skorzystaj z szukajki na forum (niebieski pasek po lewej u góry)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chcesz pojedynczo łożyska wymieniać? :blink::blink::blink:

No to dla objaśnienia: demontaż/montaż skrzyni to w ASO 1000, w normalnym warsztacie ok. 500-600. Każdorazowo przy demontażu sanek (a do skrzyni trzeba) wymagana jest geometria - ok. 150. Sama naprawa skrzyni to konieczność jej rozmontowania na kawałki i wyjęcia wszystkich 3 wałków. Wymiana 2 łożysk na 1 wałku wyjdzie może ze 100-200zł taniej niż wszystkich (mam na myśli robociznę). Czy dla takiej kasy warto?

Cenowo: w ASO taka naprawa to ok. 2700-3000zł z częściami. Same łożyska komplet to ok. 600-700 zależnie od producenta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chcesz pojedynczo łożyska wymieniać? :blink::blink::blink:

No to dla objaśnienia: demontaż/montaż skrzyni to w ASO 1000, w normalnym warsztacie ok. 500-600. Każdorazowo przy demontażu sanek (a do skrzyni trzeba) wymagana jest geometria - ok. 150. Sama naprawa skrzyni to konieczność jej rozmontowania na kawałki i wyjęcia wszystkich 3 wałków. Wymiana 2 łożysk na 1 wałku wyjdzie może ze 100-200zł taniej niż wszystkich (mam na myśli robociznę). Czy dla takiej kasy warto?

Cenowo: w ASO taka naprawa to ok. 2700-3000zł z częściami. Same łożyska komplet to ok. 600-700 zależnie od producenta.

Ok dzięki, poczytałem trochę fora i tam piszą, że może to być wina zużytego łożyska wałka sprzęgłowego czy jest możliwe, że to tylko to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności